WOLONTARIUSZE KOŁA PCK ZAGRALI W 26 FINALE WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Wolontariusze szkolnego  Koło PCK, którego Opiekunem od 2011 roku jest nauczyciel Dawid Citkowicz,  od stycznia 2012 roku grają w WOŚP. W niedzielę, 14 stycznia 2018 roku kwestowali  w 26 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem„ Dla wyrównywania szans w leczeniu noworodków”. Ponad 81,4 milionów złotych  - takim wynikiem zakończył się w niedzielę po północy 26. Finał, w którym uczestniczyło ponad 120 tysięcy wolontariuszy. Również w tej grupie zagrali nasi Uczniowie, mający wielkie serca dla bliźnich, czyli: Natalia Żylis, Jagoda Grabowska, Weronika Leszczyńska,  Mikołaj Janas, Robert Wabiszewski, Marcin Batkowski, Mateusz Czochór, Amadeusz Sowiński oraz byłe uczennice, Monika Glac i Natalia Wabiszewska. Już wiadomo, że Batkowski Marcin zebrał do puszki kwestarskiej tysiąc złotych, a o pozostałych kwotach dowiemy się od sztabu inowrocławskiego po otwarciu i przeliczeniu puszek pozostałych Uczniów. Nasi wolontariusze Rzemiosła  swoją postawą kolejny raz udowodnili, że są empatyczni i wrażliwi na los drugiego człowieka. Podziw i szacunek za ich wielkie serca granie. 

View the embedded image gallery online at:
http://szkolarzemiosla.pl/index.php/wydarzenia#sigFreeId742bb71599

SZKOŁA RZEMIOSŁA DLA WOŚP NA HALI WIDOWISKOWO-SPORTOWEJ

Dyrekcja Zespołu Szkół Zawodowych Rzemiosła -Rzemieślniczej Szkoły Branżowej I Stopnia w Inowrocławiu wraz z gronem pedagogicznym i Samorządem Szkolnym przyłączyła się do organizowanej przez KS Noteć i Firmę "Gesal" akcji na rzecz zbierania funduszy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Nasze stoisko można było odwiedzić w sobotę,13 stycznia na Hali Widowiskowo-Sportowej przy ulicy Niepodległości w Inowrocławiu . 

View the embedded image gallery online at:
http://szkolarzemiosla.pl/index.php/wydarzenia#sigFreeIdec094e2b26

99. ROCZNICA POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO

5 stycznia 2018 r. przy pomniku przy ul. Orłowskiej odbyła się manifestacja patriotyczna związana z 99. rocznicą wybuchu Powstania Wielkopolskiego w Inowrocławiu. Wzięli w niej udział również przedstawiciele naszej szkoły: Karolina Dzwonkowska, Anna Kukułka i Iwona Piwek (uczennice kl.II b) wraz z wicedyrektorem Panem Michałem Pomernackim i Mirosławem Kowalkowskim (jako członek pocztu sztandarowego Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 Koło w Inowrocławiu). Jak co roku społeczność Szkoły Rzemiosła pamięta o powstańcach dając przykład nie tylko lokalnego patriotyzmu. 

View the embedded image gallery online at:
http://szkolarzemiosla.pl/index.php/wydarzenia#sigFreeIdc9bc0bd1c0
 

 

WARSZTATY DLA DZIECI W RZEMIEŚLNIKU

Grudzień to czas przedświątecznych przygotowań. W tym tygodniu Zespół Szkół Zawodowych Rzemiosła  odwiedzili uczniowie z Zespołu Szkół Integracyjnych w Inowrocławiu, którzy uczestniczyli w prowadzonych przez panią Żanetę Marcinek warsztatach. Wykonali na nich świeczkę z pierników, świecznik i piernikową zawieszkę na choinkę. Wszystko zostało starannie spakowane i przyniesione do szkoły. Własnoręcznie zrobione ozdoby zagoszczą w domach uczniów. 
View the embedded image gallery online at:
http://szkolarzemiosla.pl/index.php/wydarzenia#sigFreeId30d1ca0e90
 

SPOTKANIE OPŁATKOWE W CECHU

Wigilia w siedzibie Cechu Rzemiosł Różnych rozpoczęła się od przedstawienia o walce dobra ze złem przygotowanego przez teatrzyk MELPOMENA z Zespołu Szkół Zawodowych Rzemiosła. Uczniów przygotowywała mgr Karolina Wesołowska. Po spektaklu, podczas śpiewania kolęd przez uczennice szkoły, nauczyciele i rzemieślnicy dzielili się opłatkiem. Podczas piątkowej uroczystkości miał miejsce również uroczysty moment uhonorowania pakoskiego rzemieślnika Czesława Cubera.  Złote odznaczenie za wykształcenie rzeszy uczniów wręczył mistrzowi ślusarstwa sekretarz Kujawsko-Pomorskiej Izby Rzemieślniczej w Bydgoszczy Franciszek Baldowski, a gratulacje w imieniu zarządu przekazał Piotr Jóźwiak, starszy cechu w Inowrocławiu.
Spotkanie zakończył poczęstunek. 
View the embedded image gallery online at:
http://szkolarzemiosla.pl/index.php/wydarzenia#sigFreeIdce5f07ce73
 

Kolejna edycja AKADEMII PRZEDSZKOLAKA w Szkole Rzemiosła

We wtorek (12.12) po raz kolejny dzieci z zaprzyjaźnionego przedszkola Muzyczna Kraina odwiedziły Szkołę Rzemiosła i przyglądały się pracy młodych cukierników. Przygotowywały i dekorowały pierniki pod okiem swoich opiekunek oraz nauczyciela zawodu, pani magister Żanety Marcinek. Wizyty przedszkolaków w Rzemieślniku odbywają się w ramach cyklu warsztatów „Akademia Przedszkolaka”, których celem jest zapoznawanie dzieci z tajnikami różnych zawodów. Nie da się ukryć, że młodym ludziom najbardziej podobają się „słodkie” wizyty. 

View the embedded image gallery online at:
http://szkolarzemiosla.pl/index.php/wydarzenia#sigFreeId78721badca

 

„ DAĆ SIEBIE INNYM” – dar serc, charytatywne strzyżenie pod egidą szkolnego Koła PCK

Mikołajkowy dar serc adeptów zawodu fryzjerskiego, czyli przedświąteczne charytatywne strzyżenie to już tradycja w Szkole Rzemiosła, bowiem trwa  od 2013 roku. Akcja jest organizowana pod patronatem szkolnego Koła PCK, przez które została zainicjowana. Przed świętami uczennice fryzjerskiego fachu „ dają siebie innym”, ponieważ człowiek jest wielki przez serce. Także w tym roku, 8 grudnia 2017 roku strzygły i układały fryzury wszystkim  chętnym korzystającym z darmowej usługi fryzjerskiej. Akcja corocznie cieszy się wielkim zainteresowaniem zarówno stałych, jak i nowych klientów, towarzyszy jej miła, pełna życzliwości i ciepła przedświąteczna  atmosfera, blask świec oraz kolędy.  Nad przebiegiem akcji czuwali: nauczyciel zawodu Jadwiga Górska i opiekun szkolnego Koła PCK Dawid Citkowicz.  Strzygły uczennice: Małgorzata Mikołajczak, Edyta Wiśniewska, Sandra  Przybylska i Wiktoria Śliwińska.Kolejna akcja odbędzie się w 2018 roku,  przed Wielkanocą, na którą już teraz serdecznie zapraszają adepci nożyczek i grzebienia oraz opiekunowie. 

View the embedded image gallery online at:
http://szkolarzemiosla.pl/index.php/wydarzenia#sigFreeId9604212391

Mikołajki w Rzemieślniku

6 grudnia do Cechu Rzemiosł Różnych zawitał Mikołaj, jak wiadomo, chciał rozdać uczniom szkoły Rzemiosła prezenty. Ponieważ nie mógł obdarować wszystkich, wylosował dwie osoby, które otrzymały z rąk Mikołaja i Starszego Cechu, pana Piotra Jóźwiaka, rower. A były to: Iwona Piwek z klasy 2b oraz Adrian Konieczka z klasy 2c. Mikołaj losował wśród uczniów, którzy systematycznie chodzą na zajęcia lekcyjne. Nagrody ufundował Zarząd Cechu Rzemiosł Różnych. Po losowaniu i występie wokalnym uczennicy klasy pierwszej, Weroniki Leszczyńskiej, Mikołaj wraz z elfami udał się na ulice miasta częstować przechodniów piernikami.W świąteczną drużynę wcielili się przedstawiciele Samorzadu Szkolnego z Zespołu Szkół Zawodowych Rzemiosła, którzy wraz z opiekunami udali się również do Szpitala Miejskiego im. dra Ludwika Błażka, aby na oddziale dziecięcym rozdać młodym pacjentom maskotki. Warto wspomnieć, że Szkoła Rzemiosła jest znana wśród inowrocławian szczególnie – jak mówiono – z dobrego jedzenia i wielu inicjatyw.  

View the embedded image gallery online at:
http://szkolarzemiosla.pl/index.php/wydarzenia#sigFreeId64788f3b29

 

SPORT ŁĄCZY LUDZI, „ MIKOŁAJKOWY MECZ PRZYJAŹNI” – piłka siatkowa

We wtorek, 5 grudnia 2017 roku, drużyna SKS piłki siatkowej, którą trenuje  nauczyciel wychowania fizycznego Dawid Citkowicz, rozegrała w Gimnazjum nr 2 kolejny, tym razem „Mikołajkowy mecz przyjaźni” . Idea sportowa uczy, bawi i  łączy zaprzyjaźnione drużyny. Piłka siatkowa to  sport  dla zdrowia, rekreacji i relaksu.  „Mecze przyjaźni” dostarczają młodzieży wielu pozytywnych emocji w atmosferze fair play, duchu zdrowej sportowej rywalizacji, a jednocześnie są sprawdzianem nabytych przez nią  umiejętności. Mecz piłki siatkowej był kolejną cenną lekcją sportową promującą zdrowy styl życia i preferującą czynny wypoczynek młodzieży. 

View the embedded image gallery online at:
http://szkolarzemiosla.pl/index.php/wydarzenia#sigFreeIde3f5811fbc

 

„Mikołajkowy zawrót głowy” w Szkole Rzemiosła

W Zespole Szkół Zawodowych Rzemiosła w Inowrocławiu 5 grudnia odbyła się kolejna edycja Wojewódzkiego Konkursu Cukierniczego, tym razem pod hasłem „Mikołajkowy zawrót głowy”. Uczestnicy mieli za zadanie stworzenie tortu z wizerunkiem Mikołaja używając dowolnych technik cukierniczych. Wszystkie prace zasługiwały na wyróżnienie jednak wyłoniono zwycięzców:

I miejsce Paulina Gościńska z Zespołu Szkół Zawodowych Rzemiosła w Bydgoszczy

II miejsce Justyna Trawka z Zespołu Szkół Zawodowych Rzemiosła w Bydgoszczy

III miejsce Kamil Dreśliński i Marcin Batkowski z Zespołu Szkół Zawodowych Rzemiosła w Inowrocławiu. 

View the embedded image gallery online at:
http://szkolarzemiosla.pl/index.php/wydarzenia#sigFreeId5d86e48351