„DAĆ SIEBIE INNYM – DAR SERC DLA SERC”, PRZEDŚWIĄTECZNE CHATYTATYWNE STRZYŻENIE POD EGIDĄ SZKOLNEGO KOŁA PCK

W Szkole Rzemiosła przedświąteczne, darmowe strzyżenia pod egidą szkolnego Koła PCK, które tę akcję zainicjowało, są już tradycją. Piąty rok to przedsięwzięcie wciąż cieszy się sporym zainteresowaniem Inowrocławian, zarówno stałych, jak i też nowych klientów, których z roku na rok przybywa. Także w tym roku, przed Świętami Bożego Narodzenia, 11 grudnia 2018 roku Mikołajki - uczennice praktykujące we fryzjerskim fachu „ dali siebie innych – dar serc dla serc”. Chętnych tak, jak zawsze w grudniu nie brakowało, a szczególnie w tym roku dużo ludzi skorzystało z darmowej usługi fryzjerskiej. Nad przebiegiem akcji czuwali: nauczyciel przedmiotów zawodowych, JADWIGA GÓRSKA oraz nauczyciel i opiekun szkolnego koła PCK, DAWID CITKOWICZ. Sztukę fryzjerską i swoje umiejętności strzygąc i układając włosy wszystkim chętnym prezentowały adeptki – fryzjerki: ANNA ZADURA, KLAUDIA PAWLAK, SANDRA PRZYBYLSKA, WIKTORIA ŚLIWIŃSKA.
Podczas akcji gościł redaktor „ Gazety Pomorskiej”, pan Dominik Fijałkowski, któremu dziękujemy za pięcioletnią współpracę, życzliwość, odwiedziny oraz notatki i zdjęcia z naszych akcji w gazecie oraz na stronie pomorskainowroclaw.pl
https://pomorska.pl/swiateczna-akcja-uczniowie-i…/…/13715144
https://pomorska.pl/swiateczne-strzyzenie-w-inow…/…/32713852
https://ki24.info/…/11160_tego_dnia_mo_esz_ostrzyc_si_zupe_…
Kolejne przedświąteczne darmowe strzyżenie odbędzie się przed Wielkanocą, na które już teraz serdecznie zapraszają adepci fryzjerskiego fachu i opiekunowie.

 

MIKOŁAJEK CZAR

Dziś Mikołajki :)
To czas, kiedy zaczynamy czuć magię świąt. W naszej szkole przyszli cukiernicy od dawna już pod czujnym okiem Pani Żanety Marcinek wypiekają prawdziwe cuda.
Jak co roku udaliśmy się na inowrocławski rynek, a także do zaprzyjaźnionego przedszkola Muzyczna Kraina.
W ramach akcji , Mikołajki Akadmickie'' udaliśmy się również do Wyższej Szkoły Gospodarki w Inowrocławiu.
Wszystkim smakowały nasze pierniczki.

Wszystkim życzymy spokojnych oraz radosnych świąt!

CZERWONOKRZYSKA GWIAZDKA” - XIX edycja akcji charytatywnej Polskiego Czerwonego Krzyża

„Człowiek jest wielki nie przez to kim jest, co posiada, jest wielki przez to, czym potrafi się dzielić z innymi – jest wielki przez Serce”, to hasło, którym się kieruje w swojej charytatywnej działalności młodzież czerwonokrzyska Szkoły Rzemiosła, włączając się w różne akcje lokalne, wojewódzkie i ogólnopolskie. Szkolne Koło PCK działa od 2011, a opiekunem jest nauczyciel DAWID CITKOWICZ. Także w tym roku, 30 listopada 2018 roku, w godzinach 8.00 – 14.00 wolontariusze wzięli udział w przedświątecznej XIX edycji akcji „ CZERWONOKRZYSKA GWIAZDKA” . Akcja corocznie organizowana jest przez Zarząd Rejonowy PCK w Inowrocławiu, a zebrane przez wolontariuszy artykuły i pieniądze przeznaczane są na konkretny cel. W tym roku pieniądze z puszek kwestarskich oraz artykuły spożywcze zebrane w marketach przeznaczone zostały na przygotowanie paczek dla najuboższych emerytów i rencistów. Nasi kwestujący uczniowie w markecie „ Milla” na Jagiellońskiej: WIKTORIA PRZYBYSZ, MAGDALENA KLUSEK, KLAUDIA STUDZIŃSKA, PATRYCJA BIAŁECKA, EMILIA STREHLAU, MARCIN BATKOWSKI. kolejny raz swoją postawą udowodnili, że są empatyczni i wrażliwi na los drugiego człowieka oraz mają wielkie serca.

 

WARSZTATY CUKIERNICZE "AKADEMII PRZEDSZKOLAKA"

W piątek, 28 listopada, w Rzemieślniku odbyły się kolejne warsztaty z serii „Akademia Przedszkolaka”. Dzieci z zaprzyjaźnionego przedszkola Muzyczna Kraina odwiedziły Szkołę Rzemiosła i przyglądały się pracy młodych cukierników. Miały również możliwość dekorowania pierniczków pod okiem swoich opiekunek oraz nauczyciela zawodu, pani magister Żanety Marcinek oraz poczęstowania się nimi.

 

KONKURS FRYZJERSKI - ,,BOGINI WSZECHCZASÓW OCZAMI MŁODEGO FRYZJERA'''

Dnia 21.11.2018 r. w Szkole Rzemiosła spotkały się najlepsze młode fryzjerki ze szkół rzemieślniczych. Dziewczęta uczestniczyły w zorganizowanym przez Zespół Szkół Zawodowych Rzemiosła w Inowrocławiu konkursie fryzjerskim pt. ,, Bogini wszechczasów oczami młodego fryzjera'' którego organizatorką była pani Wiesława Kiliańska.

Wszyscy uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom. wykonanych fryzur.
Goście Rzemieślnika mogli odpocząć delektując się smakołykami przygotowanymi przez uczniów szkoły pod czujnym okiem pani Żanety Marcinek.

Wszystkim uczestnikom oraz laureatom składamy serdeczne gratulacje.

 

100 ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

9 listopada w Cechu Rzemiosł Różnych w Inowrocławiu odbyła się uroczystość z okazji 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych Rzemiosła w Inowrocławiu uświetnili obchody 11 listopada spektaklem teatralnym pod kierunkiem Lucyny Gawryś -Czarniak.
Przywołali pamięć minionych dni i dumę z odzyskanej niepodległości.
Głos zabrał Dyrektor Szkoły Grzegorz Roszak oraz Starszy Cechu Rzemiosł Różnych Piotr Jóźwiak.
Apel uświadomił wszystkim uczestnikom jak ważna jest Polska – nasza Ojczyzna oraz WOLNOŚĆ.

 

CUKIERNICY WŚRÓD MIESZKAŃCÓW

Uczniowie z Rzemiosła po raz kolejny wyszli ,,na miasto’’ żeby pochwalić się mieszkańcom Inowrocławia swoimi efektami pracy. W koszykach mieliśmy jeszcze ciepłe, świeżo zdjęte z blachy słodkości. Wszyscy obdarowani zachwycali się kruchością i delikatnością pięknie wygiętych w podkówkę rogali ( może jeszcze nie z certyfikatem, ale pracujemy nad tym ). Tym razem to nie my podchodziliśmy do ludzi , tylko oni sami nas zaczepiali, pytając czy mogą się poczęstować .

Nasi młodzi adepci cukiernictwa spisali się na medal !

Wszystkich dziękujemy za miłe słowa. Będą one nas mobilizowały do dalszej nauki i poszukiwania nowych smaków.

 

KLASA I B NA WYCIECZCE INTEGRACYJNEJ I JESIENNYM PIKNIKU

W środę, 17 października 2018 roku, klasa IB z wychowawcą Dawidem Citkowiczem uczestniczyła w wycieczce integracyjnej i pikniku. Wycieczka szkolna stanowi bogate źródło przeżyć dla wychowanków oraz jest ważną częścią procesu dydaktyczno-wychowawczego. Celem jesiennej klasowej wycieczki była integracja młodzieży, przyswajanie nawyków i umiejętności turysty, pobudzanie uczuć patriotycznych, poznawanie swojej „ małej ojczyzny”, kształtowanie świadomości ekologicznej, upowszechnianie zasad ochrony środowiska naturalnego i umiejętności korzystania z zasobów przyrody oraz uświadomienie młodym ludziom, jak bardzo ważne dla zdrowia są różne formy aktywnego wypoczynku. W programie wycieczki odbył się piknik – grillowanie kiełbasek przez uczniów i wychowawcę oraz miały miejsce zabawy na powietrzu i ćwiczenia fizyczne na przyrządach w siłowni „pod chmurką”. Młodzież także zapoznała się z historią, tradycją, zabytkami kultury miasta Inowrocławia i zwiedziła Solanki. Był to piękny, słoneczny jesienny dzień, pełen przyjaznych odczuć, radości oraz pozytywnych przeżyć, wrażeń i emocji, który na trwale zapisze się we wspomnieniach uczniów.

 

BEZPIECZNI W SIECI … ?

Internet jest nieodłącznym elementem życia społecznego. Zaspokaja potrzeby w różnych obszarach życia, stanowi świetną zabawę, jest przydatny i potrzebny. Należy jednak pamiętać o zagrożeniach i niebezpieczeństwach na jakie jesteśmy narażeni. O tym jakie zagrożenia i niebezpieczeństwa czyhają na nas w Internecie i w jaki sposób należy im zapobiec a tym samym ich uniknąć młodzież naszej szkoły miała możliwość się dowiedzieć w dniu 18 października podczas prelekcji edukacyjno-profilaktycznej dot. Cyberprzemocy. Prelekcję przeprowadzili funkcjonariusze inowrocławskiej policji Wydziału Prewencji asp. Izabela Lewicka Woszczak oraz sierż. szt. Anna Grecman.. W tym samym dniu obchodziliśmy Dzień Walki z Handlem Ludźmi. Uświadomiono nam czym jest handel ludźmi i jak się ustrzec, aby nie zostać ofiarą tego przestępstwa. Dziękujemy za spotkanie.

 

PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW I DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Podczas uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej Starszy Cechu Piotr Jóźwiak wspólnie z sekretarzem Zarządu Kujawsko-Pomorskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy Franciszkiem Baldowskim pasowali Szablą Kilińskiego pierwszoklasistów na uczniów rzemiosła.
Dyrektor szkoły Grzegorz Roszak złożył życzenia nauczycielom i mistrzom szkolącym z okazji ich święta i podziękował im za trud kształcenia i wychowania kolejnych pokoleń rzemieślników. Wśród pierwszoklasistów rozlosowane zostały dwa rowery ufundowane przez Cech Rzemiosł Różnych. Każdy z pedagogów i mistrzów szkolących otrzymał w podziękowaniu czerwoną różę. Całość uwieńczyło przedstawienie przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół Zawodowych Rzemiosła pod kierunkiem pani Lucyny Gawryś-Czarniak.