Przedświąteczne strzyżenie w DPS

Tradycją stało się, że przed świętami uczniowie klas fryzjerskich Szkoły Rzemiosła w ramach akcji charytatywnej odwiedzają podopiecznych w inowrocławskim DPS-ie. Przyszłe fryzjerki przy okazji świadczenia darmowych usług fryzjerskich wprawiają się w rzemiośle. Organizatorami i opiekunem akcji była Dyrekcja Szkoły oraz nauczyciel zawodu p. J. Górska .

View the embedded image gallery online at:
http://szkolarzemiosla.pl/index.php/wydarzenia#sigFreeId7bf3fce03a

 

UWAGA UCZNIOWIE !!!

 Nie dotyczy przyszłych fotografów i uczniów będących obecnie na kursach.

 

zakladywielk2019

 

 

 

REKOLEKCJE 2019

 rekolekcje 2019 w2

DRZWI OTWARTE W "SZKOLE RZEMIOSŁA"

 

DRZWI OTWARTEzm

„RZEMIOSŁO” NA „DRODZE KU NIEPODLEGŁOŚCI”

    W piątkowy wieczór 4 stycznia 2019 r. przed Bazyliką Mniejszą pw. Imienia NMP odbyło się widowisko plenerowe „Droga ku niepodległości” w ramach obchodów setnej rocznicy wyzwolenia Inowrocławia i Powstania Wielkopolskiego.

     W tym wydarzeniu uczestniczyła również młodzież Szkoły Rzemiosła wraz z wicedyrektorem panem Michałem Pomernackim i opiekunem Samorządu Szkolnego panem Mirosławem Kowalkowskim prezentując historyczne sztandary cechowe oraz sztandar szkoły. 

     Prezentacja wydarzeń z historii Polski i Inowrocławia oraz sztandarów była doskonałą lekcję patriotyzmu nie tylko dla młodego pokolenia, ale również dla wszystkich licznie zgromadzonych widzów. 

View the embedded image gallery online at:
http://szkolarzemiosla.pl/index.php/wydarzenia#sigFreeIdbd1c5349c4

 

Ferie w Rzemiośle

do19 1

„SPORTOWY DUCH W NAS GRA” – MIKOŁAJKOWY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO, I edycja

„Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć” - Napoleon
W Szkole Rzemiosła, w Sali fitness, 19 grudnia 2018 roku odbył się „Mikołajkowy turniej tenisa stołowego” – I edycja. Pomysłodawcą i organizatorem turnieju był nauczyciel wychowania fizycznego, DAWID CITKOWICZ. Nadrzędnym celem rozgrywek było integrowanie grup wiekowych, promowanie aktywności ruchowej, krzewienie kultury fizycznej, popularyzacja tenisa stołowego i mobilizowanie do aktywnego spędzania czasu wolnego. Frekwencja dopisała, chętnych w rozgrywkach nie brakowało. Turniej rozegrano w kategoriach wiekowych chłopców 16-18 lat. Uczniowie w duchu fair play walczyli o miejsca na podium. Laur zwycięstwa zdobył KACPER GUZA, II miejsce zajął OSKAR DROP, III miejsce PIOTR CHMIELEWSKI. Zwycięzcy uczniowie otrzymali czapki Mikołaja, pamiątkowe dyplomy i puchary. Nagrody wręczył dyrektor szkoły, GRZEGORZ ROSZAK, który także podziękował uczniom za zaangażowanie i sportową rywalizację oraz życzył wszystkim uczestnikom oraz kibicom aktywnych i wesołych świąt.
Mikołajkowy turniej był pełen sportowych emocji, dostarczył wielu pozytywnych wrażeń, doznań i przeżyć. Uczniowie, zarówno rywalizujący, jak i kibice spędzili ten niezwykły, przedświąteczny czas „ na sportowo”, w radosnej atmosferze.

View the embedded image gallery online at:
http://szkolarzemiosla.pl/index.php/wydarzenia#sigFreeId633e1e33ab

 

UCZNIOWIE RZEMIOSŁA W DPS-ie

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych Rzemiosła w Inowrocławiu zrobili coś wyjątkowego. Młodzi rzemieślnicy wraz z opiekunem mgr Wiesławą Kiliańską ofiarowali mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej w Inowrocławiu swoje umiejętności. W środę 19 grudnia, odwiedzili DPS przy ulicy Wierzbińskiego i robili to, co potrafią najlepiej fryzjerzy- strzygli.

View the embedded image gallery online at:
http://szkolarzemiosla.pl/index.php/wydarzenia#sigFreeIdeab312bc4b

 

WARSZTATY PLASTYCZNE

W miniony poniedziałek w Szkole Rzemiosła odbyły się warsztaty plastyczne dla uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Inowrocławiu.

 

„DAĆ SIEBIE INNYM – DAR SERC DLA SERC”, PRZEDŚWIĄTECZNE CHATYTATYWNE STRZYŻENIE POD EGIDĄ SZKOLNEGO KOŁA PCK

W Szkole Rzemiosła przedświąteczne, darmowe strzyżenia pod egidą szkolnego Koła PCK, które tę akcję zainicjowało, są już tradycją. Piąty rok to przedsięwzięcie wciąż cieszy się sporym zainteresowaniem Inowrocławian, zarówno stałych, jak i też nowych klientów, których z roku na rok przybywa. Także w tym roku, przed Świętami Bożego Narodzenia, 11 grudnia 2018 roku Mikołajki - uczennice praktykujące we fryzjerskim fachu „ dali siebie innych – dar serc dla serc”. Chętnych tak, jak zawsze w grudniu nie brakowało, a szczególnie w tym roku dużo ludzi skorzystało z darmowej usługi fryzjerskiej. Nad przebiegiem akcji czuwali: nauczyciel przedmiotów zawodowych, JADWIGA GÓRSKA oraz nauczyciel i opiekun szkolnego koła PCK, DAWID CITKOWICZ. Sztukę fryzjerską i swoje umiejętności strzygąc i układając włosy wszystkim chętnym prezentowały adeptki – fryzjerki: ANNA ZADURA, KLAUDIA PAWLAK, SANDRA PRZYBYLSKA, WIKTORIA ŚLIWIŃSKA.
Podczas akcji gościł redaktor „ Gazety Pomorskiej”, pan Dominik Fijałkowski, któremu dziękujemy za pięcioletnią współpracę, życzliwość, odwiedziny oraz notatki i zdjęcia z naszych akcji w gazecie oraz na stronie pomorskainowroclaw.pl
https://pomorska.pl/swiateczna-akcja-uczniowie-i…/…/13715144
https://pomorska.pl/swiateczne-strzyzenie-w-inow…/…/32713852
https://ki24.info/…/11160_tego_dnia_mo_esz_ostrzyc_si_zupe_…
Kolejne przedświąteczne darmowe strzyżenie odbędzie się przed Wielkanocą, na które już teraz serdecznie zapraszają adepci fryzjerskiego fachu i opiekunowie.

View the embedded image gallery online at:
http://szkolarzemiosla.pl/index.php/wydarzenia#sigFreeIde37c0a26aa