Nasi uczniowie wzięli udział w targach szkół, które odbyły się w Szkole Podstawowej w Dąbrowie Biskupiej. Zaprezentowaliśmy naszą ofertę edukacyjną na rok szkolny 2022/2023!

Read More: Targi szkół

Delegacja Szkoły Rzemiosła wzięła udział w obchodach 77. rocznicy zakończenia II Wojny Światowej, która odbyła się 8 maja. 

Uroczystość patriotyczna odbyła się przy obelisku pamięci ofiar byłego obozu hitlerowskiego przejściowego 1940-1945, przy ul. Okrężek w Inowrocławiu. 

Read More: Obchody 77. rocznicy zakończenia II Wojny Światowej
Dziś komisja Kujawsko-Pomorskiej Izby Rzemiosła w Bydgoszczy przeprowadziła egzaminy czeladnicze cukierników w pracowniach Szkoły Rzemiosła.
Młodzi czeladnicy stanęli na wysokości zadania reprezentując szeroki wachlarz umiejętności zdobytych w szkole i w warsztatach rzemieślników kształcących uczniów.
Pozdrawiamy!
Szkoła Rzemiosła
Read More: Egzaminy czeladnicze cukierników

 

W Szkole Rzemiosła odbyły się Drzwi Otwarte. Była to okazja aby odwiedzić naszą szkołę i zdecydować o swojej przyszłości. 

Wybór odpowiedniego zawodu to kluczowe zadanie jakie czeka na młodych ludzi, którzy kończą właśnie Szkołę Podstawową. 

W ramach Drzwi Otwartych szkoła przygotowała prezentację zawodów, pyszne poczęstunki, możliwość skorzystania z usług fryzjerskich i  fotograficznych (darmowe zdjęcia do dowodu osobistego oraz legitymacji szkolnej) oraz zapoznanie się z pracą mechanika. Ponadto przygotowana została wystawa dawnych aparatów oraz prezentacja wykonanych zdjęć.

Ponadto towarzyszyła nam dobra zabawa i muzyka. 

Read More: Drzwi Otwarte w Szkole Rzemiosła
  • Uczennica Szkoły Rzemiosła Julia Brzezińska wzięła udział w dwutygodniowym stażu w Niemczech
  • Uczestniczka po odbytym stażu odebrała certyfikat potwierdzający udział w mobilności.
  • Przyszła fryzjerka wróciła z nową wiedzą, umiejętnościami, jak i pomysłami, które będzie mogła wykorzystać w przyszłości.
  • Staż jest częścią działań projektu "Sukces zawodowy" Działania projektowe są współfinansowane przez Unię Europejską.
Read More: Nasza uczennica wzięła udział w dwutygodniowym stażu w Niemczech!

Uczniowie Szkoły Rzemiosła wzięli udział w targach Poznań Motor Show 2022, największych targach motoryzacyjnych w Europie Środkowej. Na zwiedzających czekała bogata
ekspozycja samochodów, motocykli, kamperów, przyczep kempingowych oraz samochodów ciężarowych.

Targi to także ogrom imprez towarzyszących, takich jak Kongres MOVE - International Mobility Congress, Poznań MotorBike Show, Stunt Wars Poland, czy Gala Best Cars.

W targach wzięli udział nasi uczniowie kształcący się w zawodzie mechanika, sprzedawcy oraz fotografa.

Read More: Targi Poznań Motor Show 2022

W związku z egzaminem czeladniczym w zawodzie FRYZJER Zarząd Cechu Rzemiosł Różnych informuje, iż dnia 12.04.2022 r. o godz. 9:00 w budynku Cechu przy ul. Poznańskiej 36 w Inowrocławiu odbędzie się zebranie organizacyjne dla uczniów.

OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA

W związku z egzaminem czeladniczym w zawodzie CUKIERNIK, PIEKARZ Zarząd Cechu Rzemiosł Różnych informuje, iż dnia 20.04.2022 r. o godz. 9:00 w budynku Cechu przy ul. Poznańskiej 36 w Inowrocławiu odbędzie się zebranie organizacyjne dla uczniów.

OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA

 

Uczniowie klas II a, II b, III a, III c uczestniczyli w zajęciach warsztatowych o tematyce "Człowiek w obliczu pandemii - psychologiczne i społeczne uwarunkowania w ramach kryzysu zdrowotnego", przeprowadzonych przez pracownika OTU Panią Mariolę Warmuz. Podczas zajęć udzielone zostało uczniom wsparcie i wskazówki dotyczące między innymi radzenia sobie z lękiem w obliczu pandemii koronawirusa.

 

 

Społeczność inowrocławskiej Szkoły Rzemiosła przekazała dary dla ukraińskich uchodźców

Wczoraj (14.03) uczniowie inowrocławskiej Szkoły Rzemiosła przekazali dary dla ukraińskich uchodźców. Produkty żywnościowe odebrali ratownicy Nadgoplańskie WOPR Kruszwica.

Read More: Szkoła Rzemiosła przekazała dary dla ukraińskich uchodźców
Ruszyła Szkolna Galeria Sztuki! W Zespole Szkół Zawodowych w Inowrocławiu przy ulicy Poznańskiej 18 powstała Szkolna Galeria Sztuki, która prezentować będzie twórczość plastyczną współczesnych artystów z naszego miasta i powiatu. Celem galerii jest wzbudzenie zainteresowań sztuką wśród młodzieży, która rozwija swoje zainteresowania zawodowe, a kontakt z twórczością artystów ma być okazją do wyzwolenia i poszukiwania własnych form aktywności plastycznej. - Widzimy potrzebę budowania i rozwijania wrażliwości estetycznej, a także rozmowy o sztuce w przestrzeni szkolnej. Do każdej z wystaw będzie katalog informacyjny pt. "Przerwa na obraz". Być może prezentowane prace poruszą obszary wrażliwości estetycznej uczniów i pozwolą im na lepszą orientację w stylach i kierunkach współczesnej plastyki - mówi dyrektor Szkoły Rzemiosła Ireneusz Springer.
Read More: Szkolna Galeria Sztuki w Szkole Rzemiosła
 
 
W związku z trudną sytuacją na Ukrainie nasi uczniowie z dużym zaangażowaniem ruszyli z pomocą na rzecz poszkodowanych osób.
Dziękujemy uczniom za udzieloną pomoc oraz Radzie Rodziców za wsparcie finansowe tej szczytnej akcji. Pamiętajmy - Warto Pomagać !!!!! 
 

Pracownia fryzjerska po remoncie czeka za młodych adeptów tej trudnej sztuki!

Read More: Pracownia fryzjerska po remoncie
 
✅Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych przekazało podziękowania dla dyrekcji Szkoły Rzemiosła za udział w inicjatywie docenienia polskich żołnierzy.
- Wszystkie kartki wykonane przez dzieci trafią do żołnierzy, wykonujących zadania w obszarze granicy państwowej. To właśnie
dzięki tak pięknej inicjatywie jak ta, dewiza "szacunek i wsparcie" nabiera realnego wymiaru. Postawa Pana dyrektora i Państwa podopiecznych zasługuje na słowa najwyższego uznania, jest wyrazem zaangażowania i wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka - podkreślił dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych generał Jarosław Mika.
Read More: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych z podziękowaniami dla Szkoły Rzemiosła
 
✅ Pod koniec 2021 roku w Szkole Rzemiosła na lekach doradztwa zawodowego odbył się cykl spotkań uczniów wraz z przedstawicielem Fundacji Ekspert Kujawy. Tematyka spotkań obejmowała zagadnienia poszukiwania pracy, a także udziału młodych ludzi w kursach podnoszących kwalifikacje w danym zawodzie.
✅ Pani Magdalena Stefańska z Fundacji Ekspert Kujawy w bardzo interesujący sposób omówiła uczniom powyższe zagadnienia oraz przedstawiła szeroką ofertę szkoleń organizowanych przez fundację.
✅ Młodzież wykazała ogromne zainteresowanie szkoleniami w obrębie własnych zawodów, ale i nie tylko. Cieszymy się, że nasza
szkoła nawiązała, dzięki tej serii spotkań, współpracę z Fundacją Ekspert Kujawy.
✅Już dziś czekamy na kolejne spotkania, które pomogą uczniom odnaleźć się na rynku pracy. Opiekunem oraz pomysłodawcą akcji była Pani Aneta Szymańska - nauczyciel podstaw przedsiębiorczości oraz doradca zawodowy.
Read More: Eksperci w Szkole Rzemiosła
 
✅Przedstawiciele Cechu Rzemiosł Różnych oraz delegacja Szkoły Rzemiosła wzięła dziś udział w uroczystościach upamiętniających
rocznicę wyzwolenia Inowrocławia w Powstaniu Wielkopolskim.
✅ Pod pomnikiem przy ulicy Orłowskiej złożyliśmy kwiaty i znicze.
Read More: Rocznica Powstania Wielkopolskiego w Inowrocławiu
✅W miniony piątek, podczas wigilii uczniów kształcących się w zawodzie fotograf gościem spotkania był finalista "The Voice of Poland" Bartosz Madej.
✅Finalista popularnego programu zaśpiewał z uczniami koledę oraz pokazał jedną ze swoich sztuczek magicznych, jest bowiem
absolwentem warszawskiej Szkoły Aktorskiej im. Haliny i Jana Machulskich.
Read More: Finalista "The Voice of Poland" zaśpiewał kolędy z uczniami Szkoły Rzemiosła