„RZEMIOSŁO” NA „DRODZE KU NIEPODLEGŁOŚCI”

    W piątkowy wieczór 4 stycznia 2019 r. przed Bazyliką Mniejszą pw. Imienia NMP odbyło się widowisko plenerowe „Droga ku niepodległości” w ramach obchodów setnej rocznicy wyzwolenia Inowrocławia i Powstania Wielkopolskiego.

     W tym wydarzeniu uczestniczyła również młodzież Szkoły Rzemiosła wraz z wicedyrektorem panem Michałem Pomernackim i opiekunem Samorządu Szkolnego panem Mirosławem Kowalkowskim prezentując historyczne sztandary cechowe oraz sztandar szkoły. 

     Prezentacja wydarzeń z historii Polski i Inowrocławia oraz sztandarów była doskonałą lekcję patriotyzmu nie tylko dla młodego pokolenia, ale również dla wszystkich licznie zgromadzonych widzów. 

View the embedded image gallery online at:
http://szkolarzemiosla.pl/index.php/wydarzenia#sigFreeIdbd1c5349c4

 

Ferie w Rzemiośle

do19 1

„SPORTOWY DUCH W NAS GRA” – MIKOŁAJKOWY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO, I edycja

„Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć” - Napoleon
W Szkole Rzemiosła, w Sali fitness, 19 grudnia 2018 roku odbył się „Mikołajkowy turniej tenisa stołowego” – I edycja. Pomysłodawcą i organizatorem turnieju był nauczyciel wychowania fizycznego, DAWID CITKOWICZ. Nadrzędnym celem rozgrywek było integrowanie grup wiekowych, promowanie aktywności ruchowej, krzewienie kultury fizycznej, popularyzacja tenisa stołowego i mobilizowanie do aktywnego spędzania czasu wolnego. Frekwencja dopisała, chętnych w rozgrywkach nie brakowało. Turniej rozegrano w kategoriach wiekowych chłopców 16-18 lat. Uczniowie w duchu fair play walczyli o miejsca na podium. Laur zwycięstwa zdobył KACPER GUZA, II miejsce zajął OSKAR DROP, III miejsce PIOTR CHMIELEWSKI. Zwycięzcy uczniowie otrzymali czapki Mikołaja, pamiątkowe dyplomy i puchary. Nagrody wręczył dyrektor szkoły, GRZEGORZ ROSZAK, który także podziękował uczniom za zaangażowanie i sportową rywalizację oraz życzył wszystkim uczestnikom oraz kibicom aktywnych i wesołych świąt.
Mikołajkowy turniej był pełen sportowych emocji, dostarczył wielu pozytywnych wrażeń, doznań i przeżyć. Uczniowie, zarówno rywalizujący, jak i kibice spędzili ten niezwykły, przedświąteczny czas „ na sportowo”, w radosnej atmosferze.

View the embedded image gallery online at:
http://szkolarzemiosla.pl/index.php/wydarzenia#sigFreeId633e1e33ab

 

UCZNIOWIE RZEMIOSŁA W DPS-ie

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych Rzemiosła w Inowrocławiu zrobili coś wyjątkowego. Młodzi rzemieślnicy wraz z opiekunem mgr Wiesławą Kiliańską ofiarowali mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej w Inowrocławiu swoje umiejętności. W środę 19 grudnia, odwiedzili DPS przy ulicy Wierzbińskiego i robili to, co potrafią najlepiej fryzjerzy- strzygli.

View the embedded image gallery online at:
http://szkolarzemiosla.pl/index.php/wydarzenia#sigFreeIdeab312bc4b

 

WARSZTATY PLASTYCZNE

W miniony poniedziałek w Szkole Rzemiosła odbyły się warsztaty plastyczne dla uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Inowrocławiu.

 

„DAĆ SIEBIE INNYM – DAR SERC DLA SERC”, PRZEDŚWIĄTECZNE CHATYTATYWNE STRZYŻENIE POD EGIDĄ SZKOLNEGO KOŁA PCK

W Szkole Rzemiosła przedświąteczne, darmowe strzyżenia pod egidą szkolnego Koła PCK, które tę akcję zainicjowało, są już tradycją. Piąty rok to przedsięwzięcie wciąż cieszy się sporym zainteresowaniem Inowrocławian, zarówno stałych, jak i też nowych klientów, których z roku na rok przybywa. Także w tym roku, przed Świętami Bożego Narodzenia, 11 grudnia 2018 roku Mikołajki - uczennice praktykujące we fryzjerskim fachu „ dali siebie innych – dar serc dla serc”. Chętnych tak, jak zawsze w grudniu nie brakowało, a szczególnie w tym roku dużo ludzi skorzystało z darmowej usługi fryzjerskiej. Nad przebiegiem akcji czuwali: nauczyciel przedmiotów zawodowych, JADWIGA GÓRSKA oraz nauczyciel i opiekun szkolnego koła PCK, DAWID CITKOWICZ. Sztukę fryzjerską i swoje umiejętności strzygąc i układając włosy wszystkim chętnym prezentowały adeptki – fryzjerki: ANNA ZADURA, KLAUDIA PAWLAK, SANDRA PRZYBYLSKA, WIKTORIA ŚLIWIŃSKA.
Podczas akcji gościł redaktor „ Gazety Pomorskiej”, pan Dominik Fijałkowski, któremu dziękujemy za pięcioletnią współpracę, życzliwość, odwiedziny oraz notatki i zdjęcia z naszych akcji w gazecie oraz na stronie pomorskainowroclaw.pl
https://pomorska.pl/swiateczna-akcja-uczniowie-i…/…/13715144
https://pomorska.pl/swiateczne-strzyzenie-w-inow…/…/32713852
https://ki24.info/…/11160_tego_dnia_mo_esz_ostrzyc_si_zupe_…
Kolejne przedświąteczne darmowe strzyżenie odbędzie się przed Wielkanocą, na które już teraz serdecznie zapraszają adepci fryzjerskiego fachu i opiekunowie.

View the embedded image gallery online at:
http://szkolarzemiosla.pl/index.php/wydarzenia#sigFreeIde37c0a26aa

 

MIKOŁAJEK CZAR

Dziś Mikołajki :)
To czas, kiedy zaczynamy czuć magię świąt. W naszej szkole przyszli cukiernicy od dawna już pod czujnym okiem Pani Żanety Marcinek wypiekają prawdziwe cuda.
Jak co roku udaliśmy się na inowrocławski rynek, a także do zaprzyjaźnionego przedszkola Muzyczna Kraina.
W ramach akcji , Mikołajki Akadmickie'' udaliśmy się również do Wyższej Szkoły Gospodarki w Inowrocławiu.
Wszystkim smakowały nasze pierniczki.

Wszystkim życzymy spokojnych oraz radosnych świąt!

CZERWONOKRZYSKA GWIAZDKA” - XIX edycja akcji charytatywnej Polskiego Czerwonego Krzyża

„Człowiek jest wielki nie przez to kim jest, co posiada, jest wielki przez to, czym potrafi się dzielić z innymi – jest wielki przez Serce”, to hasło, którym się kieruje w swojej charytatywnej działalności młodzież czerwonokrzyska Szkoły Rzemiosła, włączając się w różne akcje lokalne, wojewódzkie i ogólnopolskie. Szkolne Koło PCK działa od 2011, a opiekunem jest nauczyciel DAWID CITKOWICZ. Także w tym roku, 30 listopada 2018 roku, w godzinach 8.00 – 14.00 wolontariusze wzięli udział w przedświątecznej XIX edycji akcji „ CZERWONOKRZYSKA GWIAZDKA” . Akcja corocznie organizowana jest przez Zarząd Rejonowy PCK w Inowrocławiu, a zebrane przez wolontariuszy artykuły i pieniądze przeznaczane są na konkretny cel. W tym roku pieniądze z puszek kwestarskich oraz artykuły spożywcze zebrane w marketach przeznaczone zostały na przygotowanie paczek dla najuboższych emerytów i rencistów. Nasi kwestujący uczniowie w markecie „ Milla” na Jagiellońskiej: WIKTORIA PRZYBYSZ, MAGDALENA KLUSEK, KLAUDIA STUDZIŃSKA, PATRYCJA BIAŁECKA, EMILIA STREHLAU, MARCIN BATKOWSKI. kolejny raz swoją postawą udowodnili, że są empatyczni i wrażliwi na los drugiego człowieka oraz mają wielkie serca.

View the embedded image gallery online at:
http://szkolarzemiosla.pl/index.php/wydarzenia#sigFreeIdfc97de70d7

 

WARSZTATY CUKIERNICZE "AKADEMII PRZEDSZKOLAKA"

W piątek, 28 listopada, w Rzemieślniku odbyły się kolejne warsztaty z serii „Akademia Przedszkolaka”. Dzieci z zaprzyjaźnionego przedszkola Muzyczna Kraina odwiedziły Szkołę Rzemiosła i przyglądały się pracy młodych cukierników. Miały również możliwość dekorowania pierniczków pod okiem swoich opiekunek oraz nauczyciela zawodu, pani magister Żanety Marcinek oraz poczęstowania się nimi.

 

KONKURS FRYZJERSKI - ,,BOGINI WSZECHCZASÓW OCZAMI MŁODEGO FRYZJERA'''

Dnia 21.11.2018 r. w Szkole Rzemiosła spotkały się najlepsze młode fryzjerki ze szkół rzemieślniczych. Dziewczęta uczestniczyły w zorganizowanym przez Zespół Szkół Zawodowych Rzemiosła w Inowrocławiu konkursie fryzjerskim pt. ,, Bogini wszechczasów oczami młodego fryzjera'' którego organizatorką była pani Wiesława Kiliańska.

Wszyscy uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom. wykonanych fryzur.
Goście Rzemieślnika mogli odpocząć delektując się smakołykami przygotowanymi przez uczniów szkoły pod czujnym okiem pani Żanety Marcinek.

Wszystkim uczestnikom oraz laureatom składamy serdeczne gratulacje.