Zespół Szkół Zawodowych Rzemiosła oferuje 22 kierunki kształcenia.

Zapewniamy solidną naukę, praktykę w renomowanych firmach, pewną przyszłość na rynku pracy, stypendium socjalne i naukowe.

Wybierz zawód dla Siebie.

 

  • strona główna - pracownie
  • strona główna - program
  • strona główna - książki
  • strona główna - praktyki

ico drogiDoradca zawodowy z młodzieżą klas przede wszystkich trzecich, a także i drugich pięć  razy uczestniczył w zajęciach warsztatowych  na temat: „ Nowoczesne formy poszukiwania pracy w Polsce i Unii Europejskiej”. Zajęcia były prowadzone w WSG przez  Koordynatora Punktu Informacji Europejskiej „Europe - Direct – Toruń” z Martę Matuszyńską.

Czytaj więcejDziałalność SZOK w roku 2013/2014
ico drogi28 maja 2013 roku  w Hali Widowiskowo-Sportowej z inicjatywy lokalnych przedsiębiorców zorganizowana została „Giełda promocji szkolnictwa zawodowego”przygotowana przez Miasto i Prezydenta Inowrocławia.
 
Szkolny doradca zawodowy Dawid Citkowicz wraz z młodzieżą-Samorządem, uczniami z klasy I B: Anną Grzelak, Ewą Biernacką, Dominiką Kubiak wzięli udział w Giełdzie. Stoisko Szkolnego Ośrodka Kariery cieszyło się sporym zainteresowaniem wśród młodzieży. Młodzi ludzie byli  zainteresowana wyborem szkoły czy karierą zawodową, skorzystali z porad doradcy, rozwiązywali między innymi testy predyspozycji edukacyjno – zawodowych.
 
Na „Giełdę" przybyli zainteresowali zagadnieniem kształcenia zawodowego inowrocławscy gimnazjaliści, Zespół Szkół Zawodowych Rzemiosła z Inowrocławia, szkoły ponadgimnazjalne: ze Strzelna i dwie z Torunia. Oferty pracy przedstawili przedsiębiorcy z firm, m. in. Alstal i Pozkal, Inofama.
ico drogi11 lutego 2013 r. w Szkole Rzemiosła odbyło się uroczyste otwarcie pierwszego wśród inowrocławskich i powiatowych szkół Szkolnego Ośrodka Kariery. Konferansjerkę prowadziła przewodnicząca Samorządu Szkolnego a zarazem działająca w teatrzyku uczennica z klasy II B – Marzena Wójciak. 
Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonały: Dyrektor szkoły Halina Peta i Prodziekan Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy Iwona Mandrzejewska-Smól, która była gościem honorowym na uroczystości.
Czytaj więcejOtwarcie Szkolnego Ośrodka Kariery