Zespół Szkół Zawodowych Rzemiosła oferuje 22 kierunki kształcenia.

Zapewniamy solidną naukę, praktykę w renomowanych firmach, pewną przyszłość na rynku pracy, stypendium socjalne i naukowe.

Wybierz zawód dla Siebie.

 

  • strona główna - pracownie
  • strona główna - program
  • strona główna - książki
  • strona główna - praktyki

Kształcący się w zawodzie fotograf uczeń Zespołu Szkół Zawodowych Rzemiosła - Rzemieślniczej Szkoły Branżowej I Stopnia w Inowrocławiu Mateusz Kowoll, odniósł sukces w ogólnopolskim konkursie fotograficznym.

 

Prace Mateusza zostały docenione w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego Portret 2022 gdzie można było zgłosić od 4 do 8 zdjęć. Zwycięzcom przyznano nagrody finansowe, a najlepsi autorzy otrzymali zaproszenie oraz Vouchery na kontynuowanie nauki w poznańskiej Szkole Fotografii "Fotografika".

Jak poinformowali organizatorzy w konkursie wzięło udział 10 338 autorów. Wśród wyróżnionych znalazły się prace Mateusza.

- Podesłał Pan bogaty zestaw prac. Dużą rolę w Pana twórczości gra światło i kolor, łączy Pan te dwa elementy i przedstawia na wiele różnych sposobów, eksperymentuje Pan, wypracowuje swój własny styl. Podoba nam się minimalistyczna kompozycja i emocje modelek - poinformowali organizatorzy.

 

Każde ze zgłoszonych zdjęć otrzymało osobną recenzję. Jury podkreśliło zwłaszcza eksperymentowanie, intuicję autora, a także jego talent.

- Gratuluję Mateuszowi bardzo dobrych recenzji, które otrzymał od jurorów. To świadczy o jego niezwykłym potencjale. Cieszę się, że to właśnie w Szkole Rzemiosła swoje pasje ma możliwość rozwijać Mateusz. Rozwijanie się oraz zdobywanie ciągle nowej wiedzy jest zawsze godne podkreślenia i wsparcia - podkreślił dyrektor placówki Ireneusz Springer.

Teraz uczeń III klasy Szkoły Rzemiosła uzyskał okazję aby współpracować z profesjonalistami (pracującymi dla Vogue, ELLE, Reserved), wzbogacić swoje portfolio, a także poznać zasady rynku fotograficznego.

Nauczycielem ucznia oraz opiekunem nauczania praktycznego jest pan Przemysław Bohonos.