Giełda Promocji Szkolnictwa Zawodowego

ico drogi28 maja 2013 roku  w Hali Widowiskowo-Sportowej z inicjatywy lokalnych przedsiębiorców zorganizowana została „Giełda promocji szkolnictwa zawodowego”przygotowana przez Miasto i Prezydenta Inowrocławia.

Szkolny doradca zawodowy Dawid Citkowicz wraz z młodzieżą-Samorządem, uczniami z klasy I B: Anną Grzelak, Ewą Biernacką, Dominiką Kubiak wzięli udział w Giełdzie. Stoisko Szkolnego Ośrodka Kariery cieszyło się sporym zainteresowaniem wśród młodzieży. Młodzi ludzie byli  zainteresowana wyborem szkoły czy karierą zawodową, skorzystali z porad doradcy, rozwiązywali między innymi testy predyspozycji edukacyjno – zawodowych.

Na „Giełdę" przybyli zainteresowali zagadnieniem kształcenia zawodowego inowrocławscy gimnazjaliści, Zespół Szkół Zawodowych Rzemiosła z Inowrocławia, szkoły ponadgimnazjalne: ze Strzelna i dwie z Torunia. Oferty pracy przedstawili przedsiębiorcy z firm, m. in. Alstal i Pozkal, Inofama.