Mikołajki w Rzemieślniku

6 grudnia do Cechu Rzemiosł Różnych zawitał Mikołaj, jak wiadomo, chciał rozdać uczniom szkoły Rzemiosła prezenty. Ponieważ nie mógł obdarować wszystkich, wylosował dwie osoby, które otrzymały z rąk Mikołaja i Starszego Cechu, pana Piotra Jóźwiaka, rower. A były to: Iwona Piwek z klasy 2b oraz Adrian Konieczka z klasy 2c. Mikołaj losował wśród uczniów, którzy systematycznie chodzą na zajęcia lekcyjne. Nagrody ufundował Zarząd Cechu Rzemiosł Różnych. Po losowaniu i występie wokalnym uczennicy klasy pierwszej, Weroniki Leszczyńskiej, Mikołaj wraz z elfami udał się na ulice miasta częstować przechodniów piernikami.W świąteczną drużynę wcielili się przedstawiciele Samorzadu Szkolnego z Zespołu Szkół Zawodowych Rzemiosła, którzy wraz z opiekunami udali się również do Szpitala Miejskiego im. dra Ludwika Błażka, aby na oddziale dziecięcym rozdać młodym pacjentom maskotki. Warto wspomnieć, że Szkoła Rzemiosła jest znana wśród inowrocławian szczególnie – jak mówiono – z dobrego jedzenia i wielu inicjatyw.