„ DAĆ SIEBIE INNYM” – dar serc, charytatywne strzyżenie pod egidą szkolnego Koła PCK

Mikołajkowy dar serc adeptów zawodu fryzjerskiego, czyli przedświąteczne charytatywne strzyżenie to już tradycja w Szkole Rzemiosła, bowiem trwa  od 2013 roku. Akcja jest organizowana pod patronatem szkolnego Koła PCK, przez które została zainicjowana. Przed świętami uczennice fryzjerskiego fachu „ dają siebie innym”, ponieważ człowiek jest wielki przez serce. Także w tym roku, 8 grudnia 2017 roku strzygły i układały fryzury wszystkim  chętnym korzystającym z darmowej usługi fryzjerskiej. Akcja corocznie cieszy się wielkim zainteresowaniem zarówno stałych, jak i nowych klientów, towarzyszy jej miła, pełna życzliwości i ciepła przedświąteczna  atmosfera, blask świec oraz kolędy.  Nad przebiegiem akcji czuwali: nauczyciel zawodu Jadwiga Górska i opiekun szkolnego Koła PCK Dawid Citkowicz.  Strzygły uczennice: Małgorzata Mikołajczak, Edyta Wiśniewska, Sandra  Przybylska i Wiktoria Śliwińska.Kolejna akcja odbędzie się w 2018 roku,  przed Wielkanocą, na którą już teraz serdecznie zapraszają adepci nożyczek i grzebienia oraz opiekunowie.