Przedświąteczne charytatywne strzyżenie pod egidą szkolnego koła PCK pod hasłem „ Dać siebie innym”, świąteczny dar serc adeptów fryzjerskiego fachu dla Inowrocławian

Przedświąteczne strzyżenie to już od 2012 roku tradycja w Rzemieślniku. Została zainicjowana i jest organizowana przez szkolne koło PCK. Corocznie, tydzień  przed świętami Bożego Narodzenia i Wielkanocą uczniowie – fryzjerzy  pod egidą koła PCK dają siebie innym - świąteczny dar serc. Także i w tym roku przed Bożym Narodzeniem,  16 grudnia 2016 roku  odbyła się kolejna darmowa akcja, która cieszyła się sporym zainteresowaniem nowych, a także i stałych już klientów. Wszyscy, którzy skorzystali z usługi fryzjerskiej mieli możliwość wysłuchania kolęd, od Uczniów i Opiekunów otrzymali  kartki świąteczne z życzeniami oraz  pamiątkowe kalendarze wydane z okazji jubileuszu 5-lecia istnienia szkoły. Upominki sprawiły klientom  ogromną radość. Nad przebiegiem akcji czuwał opiekun koła PCK Dawid Citkowicz i nauczyciel zawodu Jadwiga Górska. Strzygli uczniowie : Natalia Trzeciak, Joanna Bąkowska, Anna Zadura, Karolina Krysztofiak, Julia Dobrzyńska, Szymon Dolatowski. Kolejna akcja strzyżenia odbędzie się  w 2017 roku, tydzień przed Wielkanocą.

Gazeta Pomorska, 16 grudnia 2016 roku,  Adepci fryzjerskiego fachu z „ Rzemieślnika” strzygli za darmo Inowrocławian