Jak zostać dawcą krwi

2.12.2016r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z panią Anielą Zabłocką przedstawicielką Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa . Uczniowie zapoznali się  z zasadami kwalifikowania kandydatów na dawców krwi lub jej składników. Usłyszeli jakim wymaganiom  zdrowotnym powinien odpowiadać kandydat na dawcę krwi, jakim badaniom powinien być podany ochotnik, jak często można oddawać krew i osocze. Szczegółowo  umówiono przeciwskazania stałe i czasowe do oddawania krwi. Podczas spotkania młodzi ludzie zdeklarowali się, że będą oddawać honorowo krew . Godny podkreślenia jest fakt, że wielu z nich posiada już legitymację   honorowych dawców krwi. Niech te przykłady  sprawią, by kropli bezcennej krwi  kapały jeszcze częściej w naszej szkole.