Spotkanie młodych rzemieślników z przedsiębiorcami

Ostatni tydzień listopada uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych Rzemiosła rozpoczęli udziałem w pierwszym z cyklu spotkań z przedsiębiorcami z naszego regionu w ramach Dnia Przedsiębiorczości. W poniedziałek w auli Cechu Rzemiosł Różnych gościli: właściciel Piekarni Ciastkarni Jóźwiakowie, pan Piotr Jóźwiak, prezes firmy Instalbud, pan Włodzimierz Podogrodzki, właściciel firmy Gesal, pan Eugeniusz Skoczyński oraz prezes Kujawskiego Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Handlowców, pan Marek Słabiński. Przedsiębiorcy podzielili się z uczniami swoim doświadczeniem, udzielili wskazówek dotyczących prowadzenia działalności, odpowiadali na pytania młodzieży. Celem programu jest przygotowanie młodego człowieka do życia w warunkach gospodarki rynkowej oraz zdobycie wiedzy i praktycznych umiejętności ułatwiających realizację planów zawodowych. Młodzież z niecierpliwością czeka na kolejne spotkania.