INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

Pierwszego września 2016 roku po raz kolejny miała miejsce inauguracja roku szkolnego w Zespole Szkół Zawodowych Rzemiosła. Uroczystość została poprzedzona mszą świętą w kościele św. Mikołaja, w której uczestniczyli: Dyrekcja szkoły - dyrektor Grzegorz Roszak,  wicedyrektorzy Magdalena Kaniewska i Michał Pomernacki, Samorząd Szkolny z pocztem sztandarowym szkoły, Starszy Cechu Rzemiosł Różnych Piotr Jóźwiak oraz przedstawiciele Cechu, nauczyciele, młodzież Szkoły Rzemiosła oraz zaproszeni goście. Po mszy świętej odbyła się inauguracja roku szkolnego 2016/2017.

Pan Dyrektor Roszak w swoim przemówieniu podkreślił radość z kolejnego spotkania szczególnie, że co roku pierwszego września spotykamy się w coraz większym gronie. Tegoroczna inauguracja jest wyjątkowa z jeszcze jednego powodu – po raz pierwszy w uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego Poczet Sztandarowy wystąpił z przekazanym podczas jubileuszu szkoły sztandarem.

Młodzież rozpoczynającą naukę serdecznie przywitał również Starszy Cechu, Pan Piotr Jóźwiak. W swoim przemówieniu zachęcał uczniów do wytrwałości i pracy.

Okolicznościowe przemówienie wygłosił również poseł Paweł Skutecki, który podkreślił wartość zawodowego wykształcenia w dzisiejszych czasach.

Po części oficjalnej młodzież udała się do sal na spotkania z wychowawcami klas.