Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2020/2021

Tradycyjnie 1 września to dzień końca wakacji i powitania szkoły.
Nasi uczniowie spotkali się o godzinie 10, wraz z nauczycielami oraz Starszym Cechu Rzemiosł Różnych, na uroczystej mszy świętej w kościele św. Mikołaja. Następnie wszyscy udali się do szkoły, gdzie na dziedzińcu, w asyście pocztu sztandarowego odśpiewano hymn państwowy. W krótkim przemówieniu Pana Piotra Jóźwiaka- Starszy Cechu powitał nowych uczniów życząc im sukcesów w nauce oraz wytrwałości w zdobywaniu zawodu. Dyrektor szkoły Ireneusz Springer w swoim wystąpieniu zwrócił uwagę na odpowiedzialne traktowanie rygorów związanych z zagrożeniem koronawirusem oraz ,, dorosłe'' podejście do wymagań określonych przez organy sanitarne. Po prezentacji wychowawców i nowych nauczycieli oraz zapoznaniu się z planem lekcji młodzież wróciła do domów, ciesząc się z możliwości ponownego powrotu do szkoły.
1 wrzesień to także rocznica wybuchu II Wojny Światowej i bohaterskiej obrony Westerplatte, którą w tym roku- z uwagi na covid 19- nasza młodzież upamiętniła okolicznościową gazetką szkolną oraz zaplanowane zostały specjalnie dedykowane zajęcia lekcyjne.

Wszystkim uczniom życzymy sukcesów w nowym roku szkolnym.