Pasowanie na Ucznia Rzemiosła

Czwartek 11 października był dla naszej szkoły dniem wyjątkowym.

Uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie na sztandar szkoły oraz zostali pasowani na uczniów Szkoły Rzemiosła. Uroczystość ta była także okazją do świętowania Dnia Edukacji Narodowej. W uroczystościach udział wzięli nauczyciele szkoły, przedstawiciele inowrocławskiego rzemiosła oraz zaproszeni goście. Pasowanie repliką szabli Kilińskiego, dokonali członkowie Zarządu Cechu Rzemiosł Różnych w Inowrocławiu z Panem Piotrem Jóźwiakiem na czele oraz Sekretarz Kujawsko-Pomorskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy Pan Franciszek Baldowski. W uznaniu pracy i zasług dla rozowju rzemiosła, Kujawsko-Pomorska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy na wniosek Zarządu Cechu Rzemiosł Różnych w Inowrocławiu, przyznała Honorowe Odznaki następującym osobom: Pani Ilonie Gołębiewskiej, Pani Katarzynie Pawlak, Pani Joannie Kubiak , Panu Stanisławowi Barańskiemu, Panu Andrzejowi Zielińskiemu oraz Panu Januszowi Tomasikowi. Odznaki wręczył Sekretarz Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy Pan Franciszek Baldowski i Starszy Cechu Pan Piotr Jóźwiak. Była to także okazja do podziękowań dla Pana Czesława Cubera, który od lat swą pracą i zaangażowaniem wspiera rozwój Szkoły i Cechu Rzemiosł Różnych.

Starszy Cechu Pan Piotr Jóźwiak w krótkim wystąpieniu, pogratulował uczniom wejścia w szeregi braci rzemieślniczej oraz złożył życzenia nauczycielom z okazji Dnia Edukacji Narodowej dziękując za pracę i trud wkładany w wychowanie młodego pokolenia. Także Dyrekotr Szkoły Pan Ireneusz Springer złożył wyrazy uznania i podziękowania za pracę dla całego grona pedagogicznego oraz pracowników administracji.

Tradycyjnie odbyło się losowanie trzech rowerów dla pierwszoklasistów. Po części oficjalnej nadeszła pora na odrobinę rozrywki, którą dostarczył występ szkolnej grupy woklanej prowadzonej przez Panią Iwonę Jasińską, teatrzyk żartu szkolnego prowadzony przez Panią Dorotę Krasicką oraz pokaz akrobatyki sportowej w wykonaniu 10 -letniej Zuzi.