KLASA I B NA WYCIECZCE INTEGRACYJNEJ I JESIENNYM PIKNIKU

W środę, 17 października 2018 roku, klasa IB z wychowawcą Dawidem Citkowiczem uczestniczyła w wycieczce integracyjnej i pikniku. Wycieczka szkolna stanowi bogate źródło przeżyć dla wychowanków oraz jest ważną częścią procesu dydaktyczno-wychowawczego. Celem jesiennej klasowej wycieczki była integracja młodzieży, przyswajanie nawyków i umiejętności turysty, pobudzanie uczuć patriotycznych, poznawanie swojej „ małej ojczyzny”, kształtowanie świadomości ekologicznej, upowszechnianie zasad ochrony środowiska naturalnego i umiejętności korzystania z zasobów przyrody oraz uświadomienie młodym ludziom, jak bardzo ważne dla zdrowia są różne formy aktywnego wypoczynku. W programie wycieczki odbył się piknik – grillowanie kiełbasek przez uczniów i wychowawcę oraz miały miejsce zabawy na powietrzu i ćwiczenia fizyczne na przyrządach w siłowni „pod chmurką”. Młodzież także zapoznała się z historią, tradycją, zabytkami kultury miasta Inowrocławia i zwiedziła Solanki. Był to piękny, słoneczny jesienny dzień, pełen przyjaznych odczuć, radości oraz pozytywnych przeżyć, wrażeń i emocji, który na trwale zapisze się we wspomnieniach uczniów.