Zespół Szkół Zawodowych Rzemiosła oferuje 22 kierunki kształcenia.

Zapewniamy solidną naukę, praktykę w renomowanych firmach, pewną przyszłość na rynku pracy, stypendium socjalne i naukowe.

Wybierz zawód dla Siebie.

 

  • strona główna - pracownie
  • strona główna - program
  • strona główna - książki
  • strona główna - praktyki

 

Przedstawiciele Cechu Rzemiosł Różnych oraz Szkoły Rzemiosła w miniony weekend wzięli udział w Pielgrzymce na Jasną Górą.

Reprezentację inowrocławskich rzemieślników stanowiła delegacja w składzie starszy cechu Jan Barbarzak, prezes Kujawsko-Pomorskiej Izby Rzemiosła w Bydgoszczy i zarazem podstarszy cechu Jacek Trela oraz dyrektor Szkoły Rzemiosła Ireneusz Springer.

Read More: W drodze na Jasną Górę w ramach Pielgrzymki Rzemiosła Polskiego

 

Zarząd Cechu Rzemiosł Różnych wziął udział w uroczystości zakończenia roku szkolnego. Na najlepszych i najbardziej aktywnych czekały nagrody i wyróżnienia.

Zarząd Cechu w składzie Jan Barbarzak (starszy cechu), podstarszy i zarazem prezes kujawsko-pomorskiej Izby Rzemiosła Jacek Trela, drugi podstarszy Piotr Jóźwiak i członek
zarządu Anna Kornacka docenili starania uczniów szkoły.

Read More: Nagrodziliśmy najlepszych i najbardziej aktywnych uczniów Szkoły Rzemiosła

 

W podkruszwickich Racicach odbyły się uroczystości 15-lecia Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Zbigniewa Ryża. Wśród inicjatorów powstania placówki był Jan Barbarzak, jeden z działaczy zaangażowanych w powstanie naszej Szkoły Rzemiosła.

Read More: Starszy Cechu Jan Barbarzak nagrodzony podczas 15-lecia Niepublicznej Szkoły w Racicach


Młodzież Szkoły Rzemiosła wzięła udział w turnieju młodzieżowym w ramach kampanii profilaktycznej "Otwórz się na kontakt".
Warto dodać, że nasi uczniowie uczestniczą we wszystkich akcjach przestrzeni, społecznej miasta i regionu. Młodzież wystąpiła pod opieką pedagoga szkolnego pani Katarzyny Pawlak.

Read More: Turniej młodzieżowy w ramach profilaktyki

 

Zakończyliśmy akcję "Góra grosza!"
 
W naszej szkole dobiegła końca akcja "Góra grosza". Dzisiaj wpłacone zostały wszystkie zebrane grosiki.
Dziękujemy za Wasz wkład!
Read More: Góra grosza

 

Prace Mateusza zostały docenione w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego Portret 2022 gdzie można było zgłosić od 4 do 8 zdjęć. Zwycięzcom przyznano nagrody finansowe, a najlepsi autorzy otrzymali zaproszenie oraz Vouchery na kontynuowanie nauki w poznańskiej Szkole Fotografii "Fotografika".

Jak poinformowali organizatorzy w konkursie wzięło udział 10 338 autorów. Wśród wyróżnionych znalazły się prace Mateusza.

- Podesłał Pan bogaty zestaw prac. Dużą rolę w Pana twórczości gra światło i kolor, łączy Pan te dwa elementy i przedstawia na wiele różnych sposobów, eksperymentuje Pan, wypracowuje swój własny styl. Podoba nam się minimalistyczna kompozycja i emocje modelek - poinformowali organizatorzy.

Read More: Kształcący się w zawodzie fotograf uczeń Zespołu Szkół Zawodowych Rzemiosła - Rzemieślniczej...

W Bibliotece Miejskiej w Inowrocławiu odbyło się uroczyste otwarcie wystawy  "Świat dorosłych oczami nastolatka, świat nastolatka w oczach dorosłych". Prace plastyczne udokumentowały wernisaż.

Warto dodać, że w wystawie biorą udział prace naszych uczennic Julii Brzezińskiej i Oliwii Górskiej. Miłym akcentem było wręczenie nagrody Julce Brzezińskiej za zajecie 1 miejsca w konkursie organizowanym przez bibliotekę i OHP.

Read More: Nasze uczennice na otwarciu wystawy prac plastycznych. Julia Brzezińska nagrodzona!
 
 
W naszej szkole odbył się okolicznościowy apel z okazji Święta Konstytucji.
Uroczystość nie odbyła się w terminie z uwagi na śmierć naszej nauczycielki oraz koleżanki ś.p. Aleksandry Dopierały.
Read More: Okolicznościowy apel z okazji Święta Konstytucji

Nasi uczniowie wzięli udział w targach szkół, które odbyły się w Szkole Podstawowej w Dąbrowie Biskupiej. Zaprezentowaliśmy naszą ofertę edukacyjną na rok szkolny 2022/2023!

Read More: Targi szkół

Delegacja Szkoły Rzemiosła wzięła udział w obchodach 77. rocznicy zakończenia II Wojny Światowej, która odbyła się 8 maja. 

Uroczystość patriotyczna odbyła się przy obelisku pamięci ofiar byłego obozu hitlerowskiego przejściowego 1940-1945, przy ul. Okrężek w Inowrocławiu. 

Read More: Obchody 77. rocznicy zakończenia II Wojny Światowej
Dziś komisja Kujawsko-Pomorskiej Izby Rzemiosła w Bydgoszczy przeprowadziła egzaminy czeladnicze cukierników w pracowniach Szkoły Rzemiosła.
Młodzi czeladnicy stanęli na wysokości zadania reprezentując szeroki wachlarz umiejętności zdobytych w szkole i w warsztatach rzemieślników kształcących uczniów.
Pozdrawiamy!
Szkoła Rzemiosła
Read More: Egzaminy czeladnicze cukierników

 

W Szkole Rzemiosła odbyły się Drzwi Otwarte. Była to okazja aby odwiedzić naszą szkołę i zdecydować o swojej przyszłości. 

Wybór odpowiedniego zawodu to kluczowe zadanie jakie czeka na młodych ludzi, którzy kończą właśnie Szkołę Podstawową. 

W ramach Drzwi Otwartych szkoła przygotowała prezentację zawodów, pyszne poczęstunki, możliwość skorzystania z usług fryzjerskich i  fotograficznych (darmowe zdjęcia do dowodu osobistego oraz legitymacji szkolnej) oraz zapoznanie się z pracą mechanika. Ponadto przygotowana została wystawa dawnych aparatów oraz prezentacja wykonanych zdjęć.

Ponadto towarzyszyła nam dobra zabawa i muzyka. 

Read More: Drzwi Otwarte w Szkole Rzemiosła
  • Uczennica Szkoły Rzemiosła Julia Brzezińska wzięła udział w dwutygodniowym stażu w Niemczech
  • Uczestniczka po odbytym stażu odebrała certyfikat potwierdzający udział w mobilności.
  • Przyszła fryzjerka wróciła z nową wiedzą, umiejętnościami, jak i pomysłami, które będzie mogła wykorzystać w przyszłości.
  • Staż jest częścią działań projektu "Sukces zawodowy" Działania projektowe są współfinansowane przez Unię Europejską.
Read More: Nasza uczennica wzięła udział w dwutygodniowym stażu w Niemczech!

Uczniowie Szkoły Rzemiosła wzięli udział w targach Poznań Motor Show 2022, największych targach motoryzacyjnych w Europie Środkowej. Na zwiedzających czekała bogata
ekspozycja samochodów, motocykli, kamperów, przyczep kempingowych oraz samochodów ciężarowych.

Targi to także ogrom imprez towarzyszących, takich jak Kongres MOVE - International Mobility Congress, Poznań MotorBike Show, Stunt Wars Poland, czy Gala Best Cars.

W targach wzięli udział nasi uczniowie kształcący się w zawodzie mechanika, sprzedawcy oraz fotografa.

Read More: Targi Poznań Motor Show 2022

W związku z egzaminem czeladniczym w zawodzie FRYZJER Zarząd Cechu Rzemiosł Różnych informuje, iż dnia 12.04.2022 r. o godz. 9:00 w budynku Cechu przy ul. Poznańskiej 36 w Inowrocławiu odbędzie się zebranie organizacyjne dla uczniów.

OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA

W związku z egzaminem czeladniczym w zawodzie CUKIERNIK, PIEKARZ Zarząd Cechu Rzemiosł Różnych informuje, iż dnia 20.04.2022 r. o godz. 9:00 w budynku Cechu przy ul. Poznańskiej 36 w Inowrocławiu odbędzie się zebranie organizacyjne dla uczniów.

OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA

 

Uczniowie klas II a, II b, III a, III c uczestniczyli w zajęciach warsztatowych o tematyce "Człowiek w obliczu pandemii - psychologiczne i społeczne uwarunkowania w ramach kryzysu zdrowotnego", przeprowadzonych przez pracownika OTU Panią Mariolę Warmuz. Podczas zajęć udzielone zostało uczniom wsparcie i wskazówki dotyczące między innymi radzenia sobie z lękiem w obliczu pandemii koronawirusa.

 

 

Społeczność inowrocławskiej Szkoły Rzemiosła przekazała dary dla ukraińskich uchodźców

Wczoraj (14.03) uczniowie inowrocławskiej Szkoły Rzemiosła przekazali dary dla ukraińskich uchodźców. Produkty żywnościowe odebrali ratownicy Nadgoplańskie WOPR Kruszwica.

Read More: Szkoła Rzemiosła przekazała dary dla ukraińskich uchodźców