Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

Wakacje dobiegły końca i 1 września rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. O godzinie 10-tej młodzież wraz z nauczycielami i zaproszonymi gośćmi uczestniczyła w mszy świętej w kościele pw. Św. Mikołaja, natomiast o godzinie 11-tej rozpoczęła się uroczystość na dziedzińcu szkoły. Słoneczna pogoda zdawała się podkreślać wesołe nastroje uczniów.

Podczas uroczystości głos zabrali: Dyrektor Szkoły, Pan Grzegorz Roszak, Starszy Cechu Rzemiosł Różnych w Inowrocławiu, Pan Piotr Jóźwiak oraz Prezes firmy GESAL, Pan Eugeniusz Skoczyński, który wręczył nagrodę wyróżniającemu się pracownikowi tej firmy, a jednocześnie uczniowi naszej szkoły, Kacprowi Mochalskiemu.

Zarówno Starszy Cechu, jak i Dyrektor Szkoły, skierowali serdeczne słowa powitania szczególnie do uczniów klas pierwszych szkoły zawodowej oraz nowo powstałego liceum ogólnokształcącego dla dorosłych. Mamy nadzieję, że dobrze będą się czuć w naszej szkole.

1 września jest datą szczególną nie tylko dlatego, że wracamy do szkoły. Tego dnia obchodzimy rocznicę wybuchu II wojny światowej. Jak stwierdziła prowadząca konferansjerkę Aleksandra Paliga: „Historia uczy nas tego, co było. Aby pamiętać, czego nie powinno być Samorząd Szkolny złoży kwiaty pod pomnikiem Obrońców Inowrocławia”.

Po części oficjalnej miała miejsce część artystyczna, w której zaprezentowała się Joanna Bąkowska z klasy 2c. Asia udzieliła pierwszakom paru rad, jak „przetrwać” w szkole. Uroczystość zakończyła się miłym akcentem, mianowicie przypomnieniem, iż za rok... znów będą wakacje. Uczniowie rozeszli się do klas przy dźwiękach piosenki kabaretu OT.TO