CZERWONOKRZYSKA GWIAZDKA” - XIX edycja akcji charytatywnej Polskiego Czerwonego Krzyża

„Człowiek jest wielki nie przez to kim jest, co posiada, jest wielki przez to, czym potrafi się dzielić z innymi – jest wielki przez Serce”, to hasło, którym się kieruje w swojej charytatywnej działalności młodzież czerwonokrzyska Szkoły Rzemiosła, włączając się w różne akcje lokalne, wojewódzkie i ogólnopolskie. Szkolne Koło PCK działa od 2011, a opiekunem jest nauczyciel DAWID CITKOWICZ. Także w tym roku, 30 listopada 2018 roku, w godzinach 8.00 – 14.00 wolontariusze wzięli udział w przedświątecznej XIX edycji akcji „ CZERWONOKRZYSKA GWIAZDKA” . Akcja corocznie organizowana jest przez Zarząd Rejonowy PCK w Inowrocławiu, a zebrane przez wolontariuszy artykuły i pieniądze przeznaczane są na konkretny cel. W tym roku pieniądze z puszek kwestarskich oraz artykuły spożywcze zebrane w marketach przeznaczone zostały na przygotowanie paczek dla najuboższych emerytów i rencistów. Nasi kwestujący uczniowie w markecie „ Milla” na Jagiellońskiej: WIKTORIA PRZYBYSZ, MAGDALENA KLUSEK, KLAUDIA STUDZIŃSKA, PATRYCJA BIAŁECKA, EMILIA STREHLAU, MARCIN BATKOWSKI. kolejny raz swoją postawą udowodnili, że są empatyczni i wrażliwi na los drugiego człowieka oraz mają wielkie serca.