PRZYPOMINAMY!!!

Od 18 stycznia br. szkoły i placówki prowadzące kształcenie zawodowe, w tym centra kształcenia zawodowego i placówki kształcenia ustawicznego, mogą prowadzić kształcenie praktyczne z zachowaniem reżimu sanitarnego, w określonych warunkach organizacyjnych, na takich zasadach jak przed feriami.

Dyrektor szkołyplacówki prowadzącej kształcenie zawodowe może zorganizować zajęcia praktyczne w miejscu ich prowadzenia. Ważne jest, aby wspomniane zajęcia były prowadzone w grupach umożliwiających zachowanie dystansu społecznego i odbywały się w wybranych dniach tygodnia, w wymiarze nieprzekraczającym 10 godzin tygodniowo.

W przypadku uczniów branżowych szkół I stopnia, będących młodocianymi pracownikami, którzy mają podpisaną umowę z pracodawcą, przygotowanie zawodowe może odbywać u pracodawców tak jak dotychczas, o ile u pracodawcy nie występują zdarzenia, które ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną mogą zagrozić ich zdrowiu.