Przekazaliśmy choinkowe ozdoby i słodkości do Domu Pomocy Społecznej w Ludzisku

Społeczność Zespołu Szkół Zawodowych Rzemiosła z okazji Świąt Bożego Narodzenia zaangażowała się w zbiórkę upominków dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Ludzisku. Zebrane prezenty zostały złożone dziś na ręce dyrektora placówki Andrzeja Marczewskiego.

- W imieniu społeczności szkolnej przygotowaliśmy dla podopiecznych DPS w Ludzisku choinkowe ozdoby i słodkości, które na pewno będą smakowały podczas tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia. Chciałbym aby przekazane dary uświetniły tegoroczne święta. Chodzi też o wymianę doświadczeń między pokoleniami i wsparcie dla osób starszych czy też upośledzonych - podkreślił podczas przekazania upominków dyrektor Zespołu Szkół Rzemiosła w Inowrocławiu Ireneusz Springer.

Niezwykle pomocna w ich zbiórce była fundacja "Rzemieślnik", która działa przy Cechu Rzemiosł Różnych. Wsparła ona finansowo akcję.

- Bardzo dziękuję społeczności Zespołu Szkół Rzemiosła w Inowrocławiu za pamięć o tych, którzy często przy stole siadają samotni. Jako pracownicy DPS stanowimy rodzinę. W naszym DPS podopieczni są często osobami upośledzonymi. Są to jednak osoby, które czują, które mają swoje potrzeby. To budujące, że pamiętacie o takich osobach w społeczeństwie - zaznaczył dyrektor Andrzej Marczewski.

Podczas przekazania upominków okolicznościową pamiątkę otrzymała Szkoła Rzemiosła. Wychowankowie placówki w Ludzisku biorą bowiem aktywny udział w warsztatach plastycznych i rzemieślniczych. Podzielili się jedną ze swoich prac.

W trakcie spotkania w Szkole Rzemiosła dyrektorzy obu placówek wyrazili chęć dalszego - wspólnego działania. Po okresie pandemii obie instytucje zadeklarowały wzajemną chęć podtrzymywania współpracy.

W ramach świątecznego wsparcia dla DPS Zespół Szkół Zawodowych Rzemiosła przygotował także krótki występ artystyczny z kolędami dedykowany podopiecznym janikowskiego DPS. Live z tego wydarzenia jest dostępny na naszej stronie internetowej.

Zespół Szkół Rzemiosła w Inowrocławiu przygotował występ artystyczny dedykowany podopiecznym DPS w Ludzisku.
17 grudnia społeczność inowrocławskiej Szkoły Rzemiosła przekazała na ręce dyrektora DPS w Ludzisku Andrzeja Marczewskiego pamiątkowe upominki i słodkości dla podopiecznych placówki. Oprócz tego dla podopiecznych placówki zaśpiewano polskie kolędy. Wokalu użyczyła uczennica naszej szkoły Urszula Wójcik. Na gitarze zagrał dyrektor szkoły Ireneusz Springer.

fot. M.Kowoll, K.Zaremba, B.Siuda, M.Murawska, A.Szcześniak