Drodzy uczniowie!

11 listopada to święto szczególne w sercach wszystkich Polaków. Lata niewoli, trudów, przekłamań i ogromnych ludzkich wyzwań każe nam zatrzymać się i zastanowić nad teraźniejszością oraz przyszłością naszej Ojczyzny. Każdego roku Wasza radość z wolności w naszym kraju powinna być wielka. 11 listopada powinien być świętem niebywałego entuzjazmu, a zarazem i refleksji na temat mojej, codziennej pracy na rzecz Ojczyzny i narodu, w którym przyszło nam żyć. Czy potrafimy dziś dobrze korzystać z wywalczonej wolności? Czy umiemy się z niej cieszyć? Czy odpowiednio pielęgnujemy w sobie dobre i właściwe postawy? Czy dążyć do rozwoju siebie i swojego otoczenia?

Jako dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Rzemiosła w Inowrocławiu żywię ogromną nadzieję, że podjęty przez Was trud związany ze zdobywaniem zawodu będzie po części służbą na rzecz Ojczyzny i narodu. Każdy z Waszych zawodów, które realizujecie w swoich pracowniach jest ważny zarówno dla kraju, jak i Waszych bliskich, krewnych, przyjaciół, znajomych bliższych i dalszych wreszcie ludzi zupełnie Wam obcych. Służyć wiernie Ojczyźnie to sumiennie dążyć do swojego rozwoju, zdobywać wiedzę, wykonywać należycie powierzone Wam obowiązki, zarówno w szkole, jak i w pracy czego Wam serdecznie życzę

dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Rzemiosła w Inowrocławiu
Ireneusz Springer