NA GŁOS O DEPRESJI

Szanowni Rodzice, Nauczyciele, Drodzy Uczniowie!

Informujemy, że od dnia 9 listopada do dnia 30 grudnia szkoła uczestniczy w kampanii informacyjno – edukacyjnej pod hasłem „ NA GŁOS O DEPRESJI” organizowanej przez OPiRPU w Inowrocławiu.

Celem kampanii jest :

• profilaktyka depresji młodzieńczej oraz osób starszych
  • podniesienie świadomości społecznej na temat zaburzeń depresyjnych   poprzez edukację w zakresie :
    • wczesnego rozpoznawania symptomów choroby
    • sposobów skutecznego interweniowania ze strony otoczenia
    • zapobiegania rozwojowi choroby
    • wpływu używania alkoholu i innych substancji psychoaktywnych na rozwój zaburzeń depresyjnych
      • informacja o miejscach i formach pomocy

W ramach kampanii na użytek rodziców, uczniów, nauczycieli będą udostępniane materiały edukacyjne dot. wyżej poruszanej tematyki. Zatem zachęcamy Was do odwiedzania naszej strony. Poniżej zamieszczamy mapę myśli skłaniając Was tym samym do refleksji o depresji.

Z wyrazami szacunku Ireneusz Springer