Drodzy Uczniowie!

Zapraszam wszystkich do wzięcia udziału w wydarzeniu związanym z akcją „ Szkoła do hymnu”.

Inicjatorem jest Ministerstwo Edukacji Narodowej a nasza szkoła włączyła się w projekt związany ze wspólnym śpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego” we wtorek , 10 listopada o godzinie 11:11.

W tym roku ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii proponujemy połączenie się za pomocą facebooka i zaśpiewanie hymnu on-line.

Na szkolnym dziedzińcu zostanie uroczyście wciągnięta flaga państwowa i osoby będące tego dnia w szkole, wspólnie zaśpiewają hymn narodowy wraz z uczniami, będącymi przy komputerach i smartfonach. Z uroczystości tej będzie prowadzona transmisja na żywo przez facebooka i regionalne portale internetowe.

W ten sposób chcemy włączyć się z całą społecznością szkolną we wspólne świętowanie tej szczególnie ważnej dla Polaków rocznicy.

Zapraszam serdecznie! Wtorek 10 listopada o godzinie 11/11 spotykamy się na facebooku.

A dla przypomnienia zamieszczam wierszyk, na którym Patriotyzmu uczyli się nasi dziadkowie, ojcowie i my też powinniśmy.

- Kto ty jesteś? — Polak mały.

— Jaki znak twój? — Orzeł biały.

— Gdzie ty mieszkasz?— Między swemi.

— W jakim kraju? — W polskiej ziemi.

— Czym ta ziemia?— Mą Ojczyzną.

— Czym zdobyta? — Krwią i blizną.

— Czy ją kochasz? — Kocham szczerze.

— A w co wierzysz?— W Polskę wierzę.

— Coś ty dla niej? — Wdzięczne dziecię.

— Coś jej winien? — Oddać życie.

Władysław Bełza, Katechizm polskiego dziecka, Drukarnia Zakładu Narodowego im. Ossolińskich, Lwów 1912

Pozdrawiam wszystkich serdecznie

życzę Wam oraz rodzinie zdrowia i spokoju w tych trudnych chwilach.

( Nie zapomnijcie o zajęciach on-line zamieszczanych w zakładce E-nauczanie)

Ireneusz Springer