Ważna informacja dla rodziców i uczniów.

Od poniedziałku, 19 października br. uczniowie naszej szkoły przejdą na tryb kształcenia na odległość.

Praktyki zawodowe w strefie czerwonej realizowane będą stacjonarnie lub w formie projektu edukacyjnego albo wirtualnego przedsiębiorstwa. Ograniczeniem nie będą objęci młodociani pracownicy będący uczniami branżowej szkoły I stopnia w zakresie zajęć praktycznych u pracodawców. Będą oni realizować zajęcia praktyczne o ile u pracodawcy nie wystąpią zdarzenia zagrażające ich zdrowiu.

Kształcenie na odległość odbywać się będzie za pomocą zakładki E-nauczanie znajdującej się na stronie naszej szkoły. Nauczyciele prowadzący dany przedmiot zamieszczać będą materiały realizujące podstawę programową, udostępniając swój adres e-mail, służący kontaktom z uczniem. Na podany adres e-mail uczniowie kierują całą korespondencję związaną z zamieszczonymi materiałami i zadaniami. W przygotowaniu znajduje się komunikator Teams umożliwiający współpracę w czasie rzeczywistym.

W związku z zaistniałą sytuacją związaną z E-nauczaniem, proszę uczniów o zachowanie dyscypliny wynikającej z planu lekcji, obowiązującego w tygodniu szkolnym i reagowaniu na stawiane zadania. Pragnę podkreślić, że aktywność i udział w zajęciach będzie weryfikowana i stanowić będzie istotny składnik oceny poziomu opanowania danego przedmiotu.

Proszę Rodziców o maksymalne zaangażowanie się w proces edukacyjny swych dzieci, który w obecnej sytuacji, wymaga wsparcia i pomocy ze wszystkich stron. Pragnę poinformować, że istnieje możliwość korzystania z komputerów szkolnych. Wypożyczenie sprzętu z pracowni komputerowej odbywa się na zasadach wcześniej obowiązujących.

Wszelkich informacji udzielamy w sekretariacie szkoły

Numery telefonów: 523522722