Dzień Edukacji Narodowej i pasowanie na ucznia Szkoły Rzemiosła

Jak każdego roku uroczyście obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej, połączony z pasowaniem na ucznia Szkoły Rzemiosła. Pasowania dokonali członkowie zarządu Cechu Rzemiosł Różnych: Starszy Cechu Pan Piotr Jóźwiak, Podstarszy Cechu Pan Jan Barbarzak oraz Podstarszy Pan Franciszek Żak. Obecni byli także: Przewodnicząca Komisji Egzaminacyjnej Kujawsko-Pomorskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy Pani Barbara Rurarz, członek zarządu Cechu Rzemiosł Różnych Pan Jacek Trela oraz członek Cechu Pan Grzegorz Tarkowski. Po raz pierwszy wyciągnięto flagę państwową na nowy maszt, który stanął na dziedzińcu szkolnym. Po pasowaniu wśród uczniów klas pierwszych wylosowano 3 rowery ufundowane przez Cech Rzemiosł Różnych . Zgromadzonym licznie nauczycielom życzenia z okazji Dnia Edukacji złożył Dyrektor szkoły Pan Ireneusz Springer oraz Starszy Cechu Pan Piotr Jóźwiak, wręczając okolicznościowe listy gratulacyjne i upominki książkowe. Na zakończenie wystąpił szkolny zespół wokalny, którego kunszt oraz nowydisain sceniczny nagrodzono gromkimi brawami.