"Rzemieślnik" dla dzieci

Zespół Szkół Zawodowych Rzemiosła wyszedł naprzeciw potrzebom lokalnym i zorganizował 8 czerwca festyn „Święto Dziecka” dla dzieci i młodzieży z obwodowych placówek oświatowych, obsługiwany muzycznie przez szkolnych Didżejów. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem, ponieważ „Rzemieślnik” przygotował moc atrakcji. Dzieci mogły sprawdzić swoje umiejętności w zawodach sprawnościowych, świetnie bawić się podczas wielu konkursów, konstruować roboty z klocków lego, podczas zajęć z robotyki, majsterkować wraz z firmą Pro-Fes, zagrać w kręgle na torze przygotowanym przez młodzież klasy monterów suchej zabudowy.

Chętnym buźki malowały i czesały nasze fryzjerki, w atelier fotograficznym uczniowie klas fotograficznych robili pamiątkowe zdjęcia, a cukiernicy i kucharze przygotowali słodki poczęstunek oraz smaczną pizzę. W szkole można było stanąć do walki szachowej z radnym powiatu Panem Piotrem Czarnolewskim oraz uczestniczyć w krótkim instruktażu z pierwszej pomocy lub spróbować swoich sił w karaoke. Dla starszej młodzieży przygotowany był konkurs „Wiedzy o Polsce i świecie współczesnym” oraz został rozstrzygnięty pierwszy powiatowy konkurs fotograficzny „Świat oczami dziecka” pod patronatem Starszego Cechu Pana Piotra Jóźwiaka.