60-lecie Cechu Rzemiosł Różnych

"Kultywujmy tradycje rzemieślnicze"

W piątek, 15 maja, Cech Rzemiosł Różnych w Inowrocławiu obchodził 60–lecie swojego istnienia. W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście, przedstawiciele władz miasta i cechów rzemieślniczych z regionu,dyrekcja Zespołu Szkół Zawodowych Rzemiosła w Inowrocławiu orazobecni i emerytowani inowrocławscy rzemieślnicy. Dla gości przygotowano pamiątkowe podkowy wykonane przez firmę „Jacze”.

Historię inowrocławskiego rzemiosła przedstawił pan Grzegorz Roczek. Zwrócił uwagę, że ma ono tradycje sięgające średniowiecza. Uroczystość była okazją do uhonorowania rzemieślników oraz osoby wspierające i współpracujące z Cechem Rzemiosł Różnych.

W części artystycznej wystąpili akordeoniści Państwowej Szkoły Muzycznej im. Juliusza Zarębskiego w Inowrocławiu oraz teatrzyk z Zespołu Szkół Zawodowych Rzemiosła w Inowrocławiu. Warto wspomnieć, że goście mieli możliwość zwiedzenia szkoły, w szczególności zapoznania się z pracowniami zawodowymi.