Spotkanie z ciekawymi zawodami

Drzwi otwarte w naszej szkole, które pod hasłem ,, spotkanie z ciekawymi zawodami', przeszły już do historii, zainteresowały wielu uczniów szkół podstawowych. Frekwencja przeszła nasze najśmielsze oczekiwania, dając powód do zadowolenia z zasadności organizowania tego typu spotkań. Cieszy fakt, że świadomość uczniów ósmych klas jest bardzo wysoka i doceniają oni wartość kształcenia zawodowego, które gwarantuje dobrą płacę i dobre życie. Każdy uczestnik naszego spotkania mógł wziąć czynny udział w pracach wszystkich pracowni i być współtwórcą pysznych zup, wypieków, deserów, można było sprawdzić swoje talenty w pracowni fryzjerskiej  czy w atelier fotograficznym. Wielu chłopców było pod wrażeniem naszego mobilnego warsztatu samochodowego, gdzie uczniowie klas trzecich ustawiali światła, diagnozowali komputerowo usterki w samochodach oraz zadbali o ciśnienie w oponach. Wiele pytań dotyczyło pięknie odrestaurowanych polskich motorowerów prezentowanych w szkole, będących własnością ucznia klasy III B Piotra Kłoczko.
Wszystkim spodobała się muzyka na żywo, gdzie swój talent wokalny zaprezentowała Urszula Wójcik z klasy I C. Dużym zainteresowaniem cieszyła się dala fitness- oblegana zwłaszcza przez chłopców, którzy mogli stoczyć walkę sparingową z naszym instruktorem prowadzącym zajęcia pozalekcyjne ze sztuk walki. Dni te były okazją także do wręczenia nagród grupie chłopców z III B za zajęcie II- go miejsca w turnieju bowlingowym oraz uhonorowaniem Piotra Kłoczko za ogrom pracy włożonej w realizację swojego hobby, związanego z remontowniem starych motocykli. Jest on przykładem na to, że można pokochać zawód, który staje się pasją.
Dziękuję wszystkim młodym ludziom za udział w naszych spotkaniach, za wniesioną radość i zainteresowanie naszą szkołą. Mam nadzieję, że wrześniowy dzwonek będzie naszym współnym startem do wyścigu po dobry zawód, dobrą pracę i dobre życie.
Pozdrawiam serdecznie .