Akademia z okazji Święta Niepodległości

8 listopada 2019 r. w auli Cechu Rzemiosł Różnych, młodzież naszej szkoły świętowała 101 rocznicę odzyskania niepodległości. Uczniowie ,pod kierunkiem Pani Doroty Krasickiej, Pana Michała Siewkowskiego i Pani Iwony Jasińskiej, przygotowali montaż słowno- muzyczny, który w ciekawej oprawie scenograficznej zrobił na wszystkich ogromne wrażenie.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością członkowie Zarządu Cechu Rzemiosł Różnych z Panem Piotrem Jóźwiakiem na czele. Gościem honorowym akademii był Pan mjr Marcin Sieradzki d-ca ekstrady, reprezentujący 56 Bazę Lotniczą w Inowrocławiu. W krótkim wystąpieniu Pan mjr Marcin Sieradzki przedstawił historię i rolę Wojska Polskiego w odzyskaniu i utrzymaniu niepodległości. Akademia była także okazją, do uhonorowania 30-lecia pracy literacko-artystycznej, nauczyciela naszej szkoły Pana Michała Siewkowskiego, któremu Starszy Cechu Pan Piotr Jóźwiak wręczył okolicznościową statuetkę . Ciekawym akcentem tegorocznych obchodów Święta Niepodległości jest okolicznościowy baner edukacyjny, który zawisł na dziedzińcu szkolnym. Ma on upamiętniać osoby będące budowniczymi Polskiej Niepodległości i jej gospodarczej potęgi.