Egzamin czeladniczy

Dnia 16 września 2019 w Zespole Szkół Zawodowych Rzemiosła w Inowrocławiu odbyły się egzaminy czeladnicze w zawodzie cukiernik i piekarz. Od wczesnego rana w szkole unosiły się kuszące zapachy, bowiem uczniowie mieli do wykonania nie lada zadania . Zadaniem cukierników było wykonanie tortu okolicznościowego, sernika lub szarlotki . Piekarze mieli do wykonania chleba ozdobnego, bułki. Komisja miała trudne zadanie, ponieważ poziom był wyrównany. Po etapie praktycznym nastąpił etap pisemny i ustny egzaminu. Egzaminy zakończyły się sukcesem, gdyż młodzież wykazała się 100% zdawalnością.