Rozpoczęci roku szkolnego 2019/2020

2 września 2019 r. o godzinie 10 w kościele św. Mikołaja, a o godzinie 11 w Szkole Rzemiosła odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020.

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły i Hymnem Państwowym. Następnie zabrał głos Pan Dyrektor Ireneusz Springer, który powitał wszystkich uczniów, rodziców, pedagogów oraz zaproszonych gości. Swoją obecnością zaszczycili nas Pan Mikołaj Bogdanowicz Wojewoda kujawsko - pomorski, Pan Dariusz Kurzawa Wicemarszałek Województwa, przedstawiciele zarządu Cech Rzemiosł Różnych na czele ze Starszym Cechu Panem Piotrem Jóźwiakiem oraz przedstawiciele najznamienitszych zakładów rzemieślniczych i przemysłowych w Inowrocławiu.

Wojewoda kujawsko – pomorski Pan Mikołaj Bogdanowicz podziękował Starszemu Cechu Panu Piotrowi Jóźwiakowi oraz Dyrektorowi szkoły Panu Ireneuszowi Springerowi za pracę i zaangażowanie w odbudowę i rozwój szkolnictwa zawodowego. Dyrektor przedstawił organizację roku szkolnego, zapoznał nowych uczniów z tradycjami szkolnymi oraz życzył dużo radości i samych sukcesów na nowy rok szkolny. Po uroczystościach głównych odbyło się spotkanie gości z dyrekcją i nauczycielami szkoły, gdzie podjęto wszystkich zaproszonych skromnym poczęstunkiem.