„SPORT ŁĄCZY LUDZI”, DZIEŃ SPORTU W SZKOLE RZEMIOSŁA – OTWARCIE SALI FITNESS I TURNIEJ PASJONATÓW PIŁKI SIATKOWEJ O PUCHAR STARSZEGO CECHU RZEMIOSŁ RÓŻNYCH

W piątek, 27 kwietnia 2018 roku w Szkole Rzemiosła odbyła się impreza sportowa, podczas której nastąpiło otwarcie nowocześnie wyposażonej przez Cech Rzemiosł Różnych, Sali fitness oraz odbył się Turniej pasjonatów piłki siatkowej o Puchar p. Piotra Jóźwiaka - Starszego Cechu Rzemiosł Różnych - I edycja. Uroczystość miała miejsce w Cechu Rzemiosł Różnych. Wicedyrektorzy szkoły, p. Magdalena Kaniewska i p. Michał Pomernacki serdecznie powitali przybyłych gości. Na temat zdrowego stylu życia prelekcję wygłosiła i przedstawiła prezentację p. Ewa Pietrzak. Konferansjerkę prowadził p. Dawid Citkowicz, który również wygłosił wykład na temat walorów piłki siatkowej oraz zaprezentował film o jej historii. Po części oficjalnej nastąpiło uroczyste otwarcie Sali fitness, podczas którego goście obejrzeli pokaz fitness na przyrządach w wykonaniu uczennic Rzemiosła, pod kierownictwem p. Ewy Pietrzak oraz mieli także możliwość poćwiczenia przed turniejem. W dalszej kolejności uczestnicy imprezy wraz z Samorządem Szkolnym, uczniami ubranymi w zielone togi, udali się do hali sportowej „ Sokolnia”. W miłej atmosferze fair play, przy dźwiękach muzyki, odbył się Turniej pasjonatów piłki siatkowej, który dostarczył drużynom wielu pozytywnych wrażeń, doznań i emocji, jednocześnie był świetną zabawą potwierdzającą tezę, że pasja sportowa łączy ludzi, bez względu na wiek czy płeć. Na zakończenie turnieju udekorowano siatkarzy i ich opiekunów. Wicedyrektor, p. Michał Pomernacki w imieniu Starszego Cechu wręczył dla Mistrza Turnieju „ Starych Wilków” Puchar Starszego Cechu Rzemiosł Różnych. Pamiątkowymi dyplomami, medalami, piłkami uhonorowali wicedyrektorzy szkoły, p. Magdalena Kaniewska i p. Michał Pomernacki z organizatorem Turnieju, p. Dawidem Citkowiczem. Szkoła Rzemiosła składa serdeczne podziękowanie za siedem lat współpracy sportowej p. Małgorzacie Krokowskiej i sędziującemu Turniej, animatorowi sportu, p. Adamowi Strachanowskiemu, oraz pasjonatom piłki siatkowej za uświetnienie swoją obecnością imprezy sportowej – młodzieży gimnazjalnej ze Szkół Podstawowych nr 5, nr 8 i ich opiekunom, „ Starym Wilkom” oraz przybyłym kibicom. Za rok II edycja Turnieju pasjonatów piłki siatkowej, na którą już teraz, Cech Rzemiosł Różnych i Szkoła Rzemiosła serdecznie zapraszają sympatyków piłki siatkowej.