TYDZIEŃ BEZ PRZEMOCY W SZKOLE RZEMIOSŁA

Przemoc to każde zachowanie, które nas poniża, ogranicza naszą wolność, narusza nasze prawa i powoduje psychiczne lub fizyczne cierpienie. W ramach kampanii informacyjno – edukacyjnej „Przemoc boli” organizowanej przez Ośrodek Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień i Zespół interdyscyplinarny ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie w Zespole Szkół Zawodowych Rzemiosła w dniach od19 do 23.03.2018r. odbył się „ Tydzień bez przemocy”. W dniach tych pedagodzy prowadzili w klasach warsztaty dotyczące zjawiska przemocy wykorzystując otrzymane materiały edukacyjne. Dnia 23.03.2018r. uczennice klasy II c przygotowały przedstawienie teatralne pt. „Przemoc boli” mające na celu uwrażliwienie współczesnego pokolenia na zjawisko przemocy a tym samym reagowania na krzywdę drugiego człowieka. Po spektaklu młodzież miała możliwość obejrzenia w szkolnej sali kinowej film związany z omawianą tematyką.