„WIELKANOC Z PCK” – XVII EDYCJA PRZEDŚWIĄTECZNEJ AKCJI CHARYTATYWNEJ POLSKIEGO CZERWONEGO KRZYŻA

Szkolne Koło PCK Rzemiosła, którego od siedmiu lat opiekunem jest nauczyciel Dawid Citkowicz, włącza się w różne akcje charytatywne, pochylając się nad ludźmi potrzebującymi pomocy. W czwartek, 1 marca 2018 roku w godzinach 8.00-14.00, wolontariusze kolejny raz wzięli udział w przedświątecznej akcji pod hasłem „ Wielkanoc PCK”, której organizatorem był Zarząd Rejonowy PCK w Inowrocławiu. Polegała ona na zbiórce pieniędzy do puszek kwestarskich oraz artykułów spożywczych do koszy w markecie „ Mila”. Celem akcji była zbiórka funduszy dla osób nisko uposażonych, korzystających ze wsparcia Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem kwestowali i kolejny raz udowodnili, że są wrażliwi na los drugiego człowieka i mają wielkie serca. Kwestujący wolontariusze: Natalia Żylis, Karolina Dzwonkowska, Marcin Batkowski, Szymon Jaszcz, Kacper Kawałek, Paweł Nowak w myśl hasła szkolnego Koła PCK, swoją postawą potwierdzili, że „ Człowiek jest wielki nie przez to kim jest, co posiada, jest wielki przez to, czym dzieli się z innymi – jest wielki przez serce”. Postawa Uczniów Rzemiosła wzbudza podziw, uznanie, szacunek i jest godna naśladowania.