DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU CZYLI… STOP CYBERPRZEMOCY!

Internet stał się nieodłącznym elementem życia współczesnego człowieka. Szczególną rolę pełni w życiu dzieci i młodzieży, stając się źródłem wiedzy, rozrywki, ale niestety również wielu zagrożeń. Chcąc podnieść poziom wiedzy młodzieży szkolnej na temat skutków wynikających z niewłaściwego korzystania z Internetu a tym samym dbać o ich bezpieczeństwo w sieci i podjąć próby zapobiegania zjawisku cyberprzemocy już po raz kolejny (30.01.2018) zorganizowaliśmy w szkole akcje profilaktyczną pod hasłem „STOP CYBERPRZEMOCY”. Była to doskonała okazja na obejrzenie prezentacji i wysłuchanie wykładu funkcjonariusza Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu sierż. Michała Parzyszka na temat niebezpieczeństw czyhających w sieci. Następnie uczniowie naszej szkoły w składzie: Edyta Wiśniewska, Martyna Obiała i Bartek Wikarski pod okiem kadry pedagogicznej przeprowadzili test wiedzy na temat przemocy w sieci. Na sam koniec młodzież szkolna została zaopatrzona w broszurki edukacyjne, promujące hasło „Bezpiecznie w sieci”…  Zapewne, to nie ostatnia akcja profilaktyczna J.