CZERWONOKRZYSKA GWIAZDKA” - XVIII edycja akcji charytatywnej Polskiego Czerwonego Krzyża

Człowiek jest wielki nie przez to kim jest, co posiada, jest wielki przez to,  czym potrafi się dzielić z innymi – jest wielki przez Serce”, to hasło, którym się kieruje w swojej działalności młodzież czerwonokrzyska Szkoły Rzemiosła, włączając się w różne akcje lokalne, wojewódzkie i ogólnopolskie. Szkolne Koło PCK działa od siedmiu lat, a opiekunem jest nauczyciel Dawid Citkowicz.  Także w tym roku, 23 listopada 2017 roku, w godzinach 8.00 – 14.00  wolontariusze – 11 osób z klas drugich i trzecich kolejny raz wzięli udział w przedświątecznej akcji „ Czerwonokrzyska Gwiazdka” . Polegała ona na zbiórce pieniędzy do puszek kwestarskich oraz artykułów spożywczych do koszy w marketach MILA. Celem akcji było przygotowanie paczek dla rodzin poszkodowanych przez sierpniowe nawałnice w gminie Gostycyn. Uczniowie kolejny raz swoją postawą udowodnili, że są empatyczni i wrażliwi na los drugiego człowieka oraz mają wielkie serca. Kwestowali: Edyta Wiśniewska, Maja Paszkiewicz, Monika Jończyk, Wiktoria Śliwińska, Gac Agata, Natalia Żylis, Marcin Batkowski, Amadeusz Sowiński, Kevin Jąkalak, Mikołaj Janas, Filip Wesołowski.