„ EUROPA DLA BIZNESU. SZANSE I WYZWANIA ”- młodzież Rzemieślnika na szkoleniu w WSG

W poniedziałek, 20 listopada 2017 roku odbyło się szkolenie połączone z dyżurem eksperta-doradcy do spraw funduszy. Organizatorem  był Wydział Zarządzania i Nauk Społecznych WSG w Inowrocławiu oraz  Punkt Informacji Europejskiej „ Europe Direct” Bydgoszcz.  W warsztatach  uczestniczyli uczniowie z inowrocławskich szkół oraz także nasza młodzież Rzemiosła z opiekunami, Ewą Pietrzak i Dawidem Citkowiczem. Podczas szkolenia w temacie „ Europa dla biznesu. Szanse i wyzwania” młodzi ludzie skorzystali z wielu cennych wskazówek ekspertów, między innymi dowiedzieli się: jak otworzyć własną działalność gospodarczą, gdzie i w jaki sposób pozyskać fundusze na rozpoczęcie lub rozwinięcie własnej działalności, które z  programów europejskich mogą pomóc w dofinansowaniu przedsięwzięcia, jakie obowiązują formalności aplikacyjne oraz w jaki sposób dołączyć do grona przedsiębiorców. Celem szkolenia było uświadomienie młodzieży, że w dzisiejszych czasach ważne i istotne jest ażeby na rynku pracy być kreatywnym oraz przedsiębiorczym. „ Lekcja biznesu” upłynęła w miłej, życzliwej atmosferze i była cennym doświadczeniem dla młodych ludzi, którzy niebawem podejmą swoją pracę zawodową.