STOP CYBERORZEMOCY!

W ramach działań profilaktycznych realizowanych przez szkołę dnia 15 listopada odbyło się spotkanie uczniów z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu. Tematem spotkania było bezpieczeństwo w sieci a tym samym zapobieganie zjawisku cyberprzemocy wśród młodzieży. Funkcjonariusze starali się uświadomić zagrożenia płynące z Internetu. Przedstawiono najczęściej występujące formy przemocy w wykorzystaniem sieci i telefonu komórkowego tj.: nękanie, straszenie, publikowanie ośmieszających zdjęć i filmów, szantaż, podszywanie się za kogoś innego, pisanie obraźliwych komentarzy i wyzwisk. Przestrzegano uczniów przed pochopnym udostępnianiem w Internecie swoich danych osobowych, zdjęć i filmów. Młodzież uzyskała informacje do kogo należy się zwrócić o pomoc w przypadku pozostania ofiarą przemocy w sieci.

Wizyta przedstawicieli Policji z pewnością przyczyni się do wzrostu świadomości uczniów na temat niebezpieczeństw, jakie niesie ze sobą wirtualny świat.