Zespół Szkół Zawodowych Rzemiosła oferuje 22 kierunki kształcenia.

Zapewniamy solidną naukę, praktykę w renomowanych firmach, pewną przyszłość na rynku pracy, stypendium socjalne i naukowe.

Wybierz zawód dla Siebie.

 

  • strona główna - pracownie
  • strona główna - program
  • strona główna - książki
  • strona główna - praktyki

„ Kopciuszek” – wersja współczesna.

ico teatrMłodzież Rzemieślnika zdobywa szlify w rzemieślniczym fachu, ale  także od czterech lat krzewi kulturę żywego słowa pracując sumiennie w teatrzyku. Młodzi aktorzy na przestrzeni lat zaprezentowali swoje umiejętności w wielu przedstawieniach podczas uroczystości szkolnych i dla  i środowisku lokalnego.

14 marca 2015 rokuw  Zespole Szkół Zawodowych Rzemiosła prezentowali się pracodawcy. Wśród przybyłych gości byli także: Starszy Cechu PIOTR JÓŻWIAK, prezes Stowarzyszenia Rzemiosło Przyszłości JACEK TRELA  i prezes Kujawskiego Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Handlowców MAREK SŁABIŃSKI oraz  ekipa Rider`s Club, gimnazjaliści i ich rodzice. Gościom umilił chwile szkolny teatrzyk TERE – FEREK, który wystąpił  w spektaklu słowno - muzycznym pt.  „ Kopciuszek” – wersja współczesna według scenariusza i w reżyserii Opiekuna BARBARY CITKOWICZ..

W spektaklu „ Kopciuszek” wystąpili:

Macocha – MARTA  CZACHOROWSKA z II B

Córka 1 – JULITA  RÓŻAŃSKA z II B

Córka 2 – WIKTORIA  PŁOCIŃSKA z II B

Kopciuszek – NATALIA  SYROCKA  z III B

Ciocia Kopciuszka – MARIKA  CABAŃSKA z I B

Franciszek – JAKUB  ROGALSKI z III B

Józek – KACPER  MOCHALSKI z I B

                                                                                     ( fragmenty z przedstawienia )

Kopciuszek

- Mamusiu, Franek także przysłał mi smsa z zaproszeniem na bal…

Córka 1

- W dzisiejszych czasach nie szuka się żony czy dziewczyny  na balu, wystarczy zalogować się na jakimś portalu…

Matka

- Czy on chociaż moje kochane córeczki jest przystojny i bogaty….

Córka 2

- Tak Matko, dobry z niego kąsek, jest nadziany, ma wypasioną brykę, czyli  skóra, fura i komóra …

Córka 1

– Jest taki niedzisiejszy, niemodny, przepuszcza dziewczyny w drzwiach, jak mi kiedyś spadł zeszyt to biegł z końca korytarza, by mi go podnieść …

Córka 2

 - Kopciuszku, idziemy na bal do Franciszka, a ty sieroto masz napisać mi wypracowanie z polaka, a mojej siostrzyczce referat z historii…

Córka 1

- Nie rób siary Matko, chyba nie pójdziesz z nami na bal, to nie dla Ciebie imprezka …

Matka

-Właśnie, że pójdę. Niegdyś byłam królową dancingów, a ponadto tez niczego sobie się prezentuję …

Córka 1

-Ale nie przyznawaj się do was,  bo to obciach być na imprezce z matką …

Ciocia Kopciuszka

- A to zołzy jedne, tak się Tobą Kopciuszku wysługują. Pójdziesz Kopciuszku  na ten bal, przywiozłam ci kieckę, a  referatami też się nie martw, ściągnie się cos z Internetu… na złotą karetę nie licz, nie te czasy, zamówiłam ci taksówkę …

Córka 2

 - Zobacz siostro, chyba ta pięknisia z pół dnia siedziała u kosmetyczki i ma zapewne nadzianych starych…

Franciszek

 - Pozwoli piękna pani, że się przedstawię, jestem Franciszek V Nowomiejski, chcę z Tobą przetańczyć całą noc… nie uciekaj…. nawet numeru komórki mi nie zostawiła….

Józek

 - Chłopie Ty to masz szczęście, jak to robisz, że zawsze najlepsze towary wyrywasz …dlaczego bawisz  się w pucybuta …..nie martw się odnajdziemy ją, będziemy przymierzać ten bucik wszystkim kobitkom w Polsce …

Córka 1

 - A co robi nasza pseudo siostrzyczka, Kopciuszku, jesteśmy głodne, dawaj szybko żarełko, pospiesz się nierobie…

Córka 2

-Wyobraź sobie Kopciuszku, że  Franek tylko z nami się bawił i nam prawił komplementy …

Józek

- Dziewczyny dawać szybko nogi ….

Franek

 - O piękna Nieznajoma, jestem szczęśliwy, że Ty to Ty, tak się bałem, że Cię już nigdy nie odnajdę …

Kopciuszek

 -Już Ci teraz nie ucieknę Franciszku,  będę zawsze z Tobą….

Matka

 - Córeczki proście kawalerów w gościnę, wspaniały ten nasz Kopciuszek, taka moja kochana córeczka, taka dobra dziewczyna, wszystkie moje córeczki są warte zachodu….

Ciocia

 - Kopciuszek z Franciszkiem pobrali się, ukończywszy przedtem szkołę, zdobywszy  odpowiedni zawód i uzyskawszy odpowiedni  wiek. Ich wspólne życie obfitowało w chwile dobre, jak i złe. Tak jak wszyscy musieli zmagać się z problemami dnia codziennego, ale wiedzieli, że zawsze mogą liczyć na siebie i rodzinę. Macocha pomagała im w wychowywaniu trójki dzieci, a siostry Kopciuszka stały się jej najlepszymi przyjaciółkami. Dzisiaj trzy siostry ze swoimi rodzinami spotykają się często w domu matki i zgodnie twierdzą , że miłość i rodzina są w życiu najważniejsze.”