Festyn profilaktyczny "Bezpieczne wakacje"

18 maja w Zespole Szkół Zawodowych Rzemiosła w Inowrocławiu przy współpracy Ochotniczego Hufca Pracy, Komendy Powiatowej Policji, Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oraz przedszkola Muzyczna Kraina odbył się festyn profilaktyczny pod hasłem „Bezpieczne wakacje”. Skierowana do młodzieży impreza miała na celu uświadomienie młodym ludziom czyhających na nich zagrożeń podczas spędzania wolnego czasu.

Festyn rozpoczął się pogadanką przedstawicielek Powiatowej Komendy Policji na temat bezpieczeństwa po czym można było obejrzeć  „Taniec kwiatów” w wykonaniu dzieci z zaprzyjaźnionego przedszkola. Jednocześnie w Rzemieślniku miał miejsce konkurs „Internet zagrożeniem współczesnego młodego pokolenia”. Gimnazjaliści z powiatu inowrocławskiego wykonali piękne prace plastyczne techniką dowolną. Pierwsze miejsce zdobyła Maja Lohse z Gimnazjum nr 3 w Inowrocławiu, drugie miejsce Mateusz Nowak z Gimnazjum nr 3 w Inowrocławiu, trzecie – Jagoda Wójcik z Gimnazjum w Pakości. Wyróżnienia otrzymali: Martyna Kwiatkowska z Gimnazjum nr 3 w Inowrocławiu, Marika Bodziony z Ochotniczego Hufca Pracy, Zuzanna Przekwas z Gimnazjum nr 3 oraz Aleksandra Cieślak z Gimnazjum w Sławęcinku.

Uczestnicy festynu mieli możliwość uczestniczenia w pokazach fryzur i strojów, pokazach fitness, warsztatach zatytułowanych „Twórcze spędzanie wolnego czasu” prowadzonych przez wychowawców OHP, pokazach pierwszej pomocy prezentowanych przez grupę uczniów z „Medyka”. Sporym zainteresowaniem cieszyły się kiełbaski z grilla oraz wypieki uczniów Rzemiosła i pączki dostarczone przez inowrocławskie cukiernie. Młodzież mogła również zwiedzić szkołę oraz obejrzeć stanowiska pracodawców – firm: OPAK-MED, VIANDO, TOTEM.