Zespół Szkół Zawodowych Rzemiosła oferuje 22 kierunki kształcenia.

Zapewniamy solidną naukę, praktykę w renomowanych firmach, pewną przyszłość na rynku pracy, stypendium socjalne i naukowe.

Wybierz zawód dla Siebie.

 

  • strona główna - pracownie
  • strona główna - program
  • strona główna - książki
  • strona główna - praktyki

10-lecie Szkoły Rzemiosła

Cukiernicy, sprzedawcy, fryzjerzy, mechanicy, ślusarze i fotografowie uczą się codziennie w liczącej dokładnie 10 lat inowrocławskiej Szkole Rzemiosła. Chętnych wciąż przybywa o czym mówiono podczas wczorajszego jubileuszu.

Uroczystościom towarzyszyła podniosła oprawa. Uczestnikom w przemarszu towarzyszyła orkiestra z Jezior Wielkich.

- Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom młodych ludzi, bo oni kierują się właśnie potrzebami, które wynikają z tego, że świat przynosi, nowa rzeczywistość przynosi nowe potrzeby. Być może niedługo ta fryzjerka, czy ten mechanik, ślusarz będą nieaktualnymi zawodami na rynku, pojawią się zupełnie nowe - mówi dyrektor Szkoły Ireneusz Springer.

Szkoła została powołana dokładnie 10 lat. Od tamtej pory kształci rzemieślników w kilkunastu zawodach. Podczas uroczystości odznaczenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej wręczył wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz. 

Miłość do pracy i zawodu objawia się na kilka różnych sposobów

 
10 lat minęło. Przez dekadę rozwijaliśmy w uczniach miłość do pracy oraz realizowanej ścieżki zawodowej. W owej miłości jest wszystko to, co młody człowiek powinien zabrać w dorosłe życie: sumienność, odpowiedzialność, rozwagę i dyscyplinę oraz kręgosłup moralny. Nie byłoby naszej szkoły gdyby nie uczniowie. Mówiłem o tym ostatnio, że szkoła byłaby tylko pustym budynkiem. Cieszę się, że znów w niej jesteście. Dziękuje też rzemieślnikom i nauczycielom, którzy kształtują w naszych uczniach właściwe postawy i wartości 
Jan Barbarzak
Starszy Cechu Szkoły Rzemiosła

Medal złoty za długoletnią służbę otrzymali; Jan Barbarzak, Zbigniew Belzyt, Czesław Cuber, Michał Górnikiewicz, Maciej Jóźwiak, Piotr Jóźwiak, Zbigniew Kucia, Ryszard Lewicki, Henryk Maciejczyk, Włodzimierz Podogrodzki oraz Kazimierz Wojtów.

 

Medal srebrny za długoletnią służbę otrzymali: Katarzyna Budka, Zygmunt Chmielewski oraz Jacek Trela.

Brązowe krzyże zasługi otrzymał Zenon Karólewski, Anna Kornacka oraz Sławomir Pakulski. 

Wśród odznaczonych znalazły się osoby związane z Gminą Kruszwica: starszy cechu Jan Barbarzak oraz przedsiębiorca Zenon Karólewski. 

Medal złoty za długoletnią służbę otrzymali; Jan Barbarzak, Zbigniew Belzyt, Czesław Cuber, Michał Górnikiewicz, Maciej Jóźwiak, Piotr Jóźwiak, Zbigniew Kucia, Ryszard Lewicki, Henryk Maciejczyk, Włodzimierz Podogrodzki oraz Kazimierz Wojtów.

Medal srebrny za długoletnią służbę otrzymali: Katarzyna Budka, Zygmunt Chmielewski oraz Jacek Trela.

Brązowe krzyże zasługi otrzymał Zenon Karólewski, Anna Kornacka oraz Sławomir Pakulski. 

 

 

 

 

Więcej zdjęć na fanpage Szkoły Rzemiosła. Link tutaj.