Podziękowania za odnowienie cechowych sztandarów

W dniu 30 stycznia 2017 r. w Zajeździe u Piasta Kołodzieja w Kruszwicy miała miejsce uroczystość, mająca charakter podziękowania Pani Genowefie Pindel za pracę, którą wykonała dla Cechu Inowrocławskiego - odnowienie sztandarów, z których najstarszy miał ponad 100 lat. Mimo sędziwego wieku -95 lat odnowiła ostatni sztandar branży krawieckiej. Sztandary te były tak zniszczone, iż niemożliwe było całkowite odczytanie ich pierwotnego wyglądu. Dla Cechu jest to wielka wartość historyczna. Z dumą możemy dziś podziwiać ich wartość i podziękować za przedłużenie historii wyrażając jednocześnie nadzieję, iż będą służyć następnym pokoleniom.
Zarząd Cechu Rzemiosł Różnych złożył na ręce pani Pindel list z podziękowaniem, a Starszy Cechu Piotr Jóźwiak wręczył pamiątkową statuetkę będącą wyrazem podziękowania za wykonaną pracę odnowienia sztandarów. Złożył także życzenia nie stu, a dwustu lat w zdrowiu i z taką energią życiową jak do tej pory. Na wniosek Zarządu Cechu Kujawsko-Pomorska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości nadała Pani Genowefie Pindel Honorową Odznakę Rzemiosła za ciężko wykonaną pracę. Odznaczenie wręczył Prezes Izby Sławomir Szatkowski. Zaproszeni goście złożyli pamiątkowe wpisy w Kronice Cechu Rzemiosł Różnych w Inowrocławiu. W uroczystości mieli zaszczyt wziąść także udział przedstawiciele Zespołu Szkół Zawodowych Rzemiosła w Inowrocławiu: wicedyrektor Michał Pomernacki i uczniowie reprezentujący Samorząd Uczniowski Szkoły Rzemiosła. Goście skorzystali ze słodkiego poczęstunku -tortu z życzeniami dla odznaczonej seniorki przygotowanego przez "Piekarnię-Ciastkarnię Jóźwiakowie".
Dziękujemy za obecność Burmistrzowi Kruszwicy Dariuszowi Witczakowi, Prezesowi Kujawsko-Pomorskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości Sławomirowi Szatkowskiemu, Redaktor Expressu Inowrocławskiego Renacie Napierkowskiej i wszystkim gościom za przybycie.