II EDYCJA KONKURSU LITERACKO – PLASTYCZNEGO „POLSKIE SERCE PĘKŁO. KATYŃ 1940”

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w II edycji konkursu literacko – plastycznego „Polskie Serce Pękło. Katyń 1940” organizowanego przez Kancelarię Sejmu. Tegoroczny konkurs przeprowadzony był w trzech kategoriach: plastycznej, literackiej, tekst piosenki. W kategorii plastycznej zadaniem uczniów było stworzenie projektu plakatu na temat związany ze Zbrodnią Katyńską. W kategorii literackiej uczniowie stali przed zadaniem napisania pracy poświęconej współczesnemu wymiarowi kłamstwa katyńskiego. Natomiast w kategorii „tekst piosenki” zadaniem uczestników było napisanie słów utworu muzycznego poświęconego tragedii katyńskiej. Nasi uczniowie z zaangażowaniem podeszli do tematu, czego dowodem są poniżej zamieszczone zdjęcia prac.

Dziękujemy uczniom: Marcie Gombińskiej, Julii Brzezińskiej, Magdalenie Kłusek, Julii Żyrek za zaangażowanie i udział w konkursie.

Uczniowie otrzymali indywidualne podziękowania od Pani Elżbiety Witek Marszałek Sejmu RP.