Cukiernicy z Rzemieślnika w gronie najlepszych z województwa kujawsko-pomorskiego

Dnia 12 kwietnia 2016r. uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych Rzemiosła w Inowrocławiu kształcący się w zawodzie cukiernik wzięli udział w V edycji konkursu cukierniczego, którego tematem był „Polski Folklor”, w którym  Natalia Wabiszewska uczennica klasy III c zajęła II miejsce . Konkurs odbył się w siedzibie Kujawsko-Pomorskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy. Celem konkursu było przede wszystkim doskonalenie umiejętności cukierniczych i ciastkarskich, upowszechnianie tradycji polskiej kuchni, polskich wypieków oraz folkloru. Ważnym elementem edukacji jest promowanie młodzieży z pasją oraz dawanie im możliwości rozwijania swoich zainteresowań i zdolności. Uczniowie reprezentowali szkołę i swoich pracodawców. Konkurs to także doskonała okazja do poznania kolegów i koleżanek z innych szkół regionu kształcących w zawodzie cukiernik.

Zespół Szkół Zawodowych Rzemiosła w Inowrocławiu reprezentowali uczniowie:

Natalia Wabiszewska - zakład pracy  „ Piekuś” Inowrocław

Monika Glac – zakład pracy „ Piekuś” Inowrocław

Sandra Sypniewska – zakład pracy – Piekarnia - Cukiernia P. Jóźwiak -Inowrocław

Sylwia Wojtasińska – zakład pracy – Piekarnia – Cukiernia P. Jóźwiak- Inowrocław

Kamil Dreśliński – zakład pracy – Cukiernia Magdalenka – Inowrocław

Opiekunem uczniów był nauczyciel przedmiotów zawodowych pani Żaneta Marcinek.